نگرانی از افزایش فشار مالیاتی بر مردم ۰۱ بهمن ۱۴۰۰

نگرانی از افزایش فشار مالیاتی بر مردم

ایران متاسفانه به دلیل ناکارآمدی دولت ها اخذ مالیات همواره دچار انحراف می شود و از افرادی که باید مالیات کمتری گرفته شود (که عمدتا در بخش های تولیدی فعالیت دارند) مالیات بیشتری اخذ می شود و از فعالیت های غیرمولد که باید مالیات بیشتری اخذ شود معمولا فرار مالیاتی بیشتری دیده می شود. 

بایگانی‌های فرهنگی - پایگاه خبری تحلیلی صدای هم وطن
خبرنگاران پشت درهای بسته ۲۵ دی ۱۴۰۰
حکمرانی به شیوه اصولگرایان/ اینفلوئنسرها به جای خبرنگاران

خبرنگاران پشت درهای بسته

اهالی رسانه به خصوص خبرنگاران رسانه های اصلاح طلب و منتقد، نامحرمان در سیستم حکمرانی اصولگرایان هستند و در مدتی که از حضور پر رنگ اصولگرایان در قدرت با روی کارآمدن مجلس یازدهم کلید خورد، خبرنگاران به شدت به حاشیه رانده شده اند.

۱۰ ممنوعیت برای صیانت از حقوق زندانیان ۲۴ دی ۱۴۰۰
سازمان زندان ها در بخش نامه ای اعلام کرد :

۱۰ ممنوعیت برای صیانت از حقوق زندانیان

سازمان زندان ها درباره «حقوق زندانیان و بازداشت شدگان و رعایت جنبه های اسلامی، اخلاقی و انسانی در برخورد با آنان» بخش نامه ای صادر کرد که تسهیلاتی خاص برای زنان، اقلیت های دینی و متهمان سیاسی و مطبوعاتی در نظر گرفته است. بعد از مرگ دردناک بکتاش آبتین و انتقادها به سخت گیری ها درباره زندانیان سیاسی، سازمان زندان ها در تصمیمی اسلامی و انسانی اقدام به بهبود شرایط مراقبت و نگهداری زندانیان از جمله زندانیان سیاسی کرده است؛ زیرا یکی از تصاویری که با مرگ بکتاش آبتین به گستردگی بازنشر شد، تصویری از او در لباس زندان با پابند بر تخت بیمارستان بود. تصویری که از مرگ او ترسیم شد، واکنش بسیاری را نسبت به نحوه مراقبت و نگهداری از زندانیان به خصوص زندانیان سیاسی در پی داشت و نوک حمله انتقادات، سازمان زندان ها و سهل انگاری در درمان و بی حرمتی به زندانی ای که بخواهد هم توان فرار ندارد «اما پابند زده شده» را نشانه رفت.

جهل؛ سرچشمه همه مفاسد است ۱۹ دی ۱۴۰۰
سید هادی خامنه ای، دبیرکل مجمع نیروهای خط امام «جهل مقدس» را خطرناک ترین جهل خواند

جهل؛ سرچشمه همه مفاسد است

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام با بیان اینکه «ما هنوز کارتن خواب داریم و اخیرا خبر می دهند که بعضی چون حتی کارتن هم پیدا نمی کنند، مجبورند که شب ها در اتوبوس ها بخوابند»، گفته که «این وضع شایسته جامعه ما نیست.» به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی جماران، سیدهادی خامنه ای که سخنران مراسم سومین شب عزاداری حضرت فاطمه(س) در دارالزهرا بود، معتقد است که «این وضعیت و این مسائل از آسیب های «ناآگاهی» است» و تاکید دارد که «جهل عمومی» سرچشمه همه مفاسد است و بر این اساس و با بیان اینکه «به یک معنا و در یک کلمه جهل از نظر اسلام و همه متفکران، سرچشمه همه فسادهاست»، انحراف ها در طول تاریخ و در همه زمینه ها را نشات گرفته از جهل خوانده و با مقایسه دوران صدر اسلام و دنیای امروز و روزگار معاصر می گوید: «انحراف در انقلاب ها نیز از همین نوع است.»

مجلس، شورای نگهبان و نظام رتبه بندی معلمان ۱۵ دی ۱۴۰۰

مجلس، شورای نگهبان و نظام رتبه بندی معلمان

سرانجام پس از سال ها انتظار لایحه نظام رتبه بندی معلمان به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و در ششم دی ماه برای طی مراحل قانونی به شورای نگهبان ارسال شد. لایحه رتبه بندی معلمان بر اساس اسناد فرادستی در حوزه آموزش و پرورش ازجمله بند ۳-۷ سیاست های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش […]

آموزش مجازی یا حضوری / مساله این است! ۱۴ دی ۱۴۰۰

آموزش مجازی یا حضوری / مساله این است!

اعظم گودرزی” سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش :‌ وزارت بهداشت اعلام کرده است که اگر در کلاس یک نفر دارای PCR مثبت و مشکوک بود، قطعا آن کلاس به شکل مجازی برگزار می‌شود. در هر مدرسه اگر چند کلاس با حضور دانش آموز مبتلا داشتند، می‌توانند کل مدرسه را مجازی کنند. […]

وزیر آموزش و پرورش : پرداخت دستمزد پایین‌تر از قانون کار به معلمان مدارس غیردولتی وجاهت قانونی ندارد ۱۴ دی ۱۴۰۰

وزیر آموزش و پرورش : پرداخت دستمزد پایین‌تر از قانون کار به معلمان مدارس غیردولتی وجاهت قانونی ندارد

نوری، وزیر آموزش و‌پرورش در پاسخ به این سؤال که، باتوجه به نقش نظارتی آموزش و پرورش در اداره مدارس غیرانتفاعی و نظر به رعایت نکردن قوانین حقوق و دستمزد توسط موسسان این مدارس، چه برنامه‌ای برای سامان بخشیدن و پیگیری حقوق معلمان مدارس غیرانتفاعی که شامل نحوه انعقاد قرارداد، حقوق، بیمه، سنوات، عیدی و… […]

پایان هژمونی دانشگاه ۰۹ دی ۱۴۰۰
کرونا و آشکار شدن چالش آکادمی

پایان هژمونی دانشگاه

واقعیت این است که کرونا علت اصلی وقایع پدید آمده نیست و تصور اینکه با پایان یافتن آن، بار دیگر دانشگاه به سیاق گذشته احیا خواهد شد، خیال خامی بیش نیست. کرونا تنها زمینه ساز شد تا بحران ناکارآمدی دانشگاه بیش از پیش آشکار شود. شاید سخن گفتن از پایان دانشگاه هنوز زود باشد، اما قطعا در آینده، دانشگاه اولا در هیچ جای دنیا دیگر جایگاه سابق خود را نخواهد داشت، ثانیا این نهاد برای حفظ خود باید به بازنگری و تغییرات بزرگ تن بدهد. دوران هژمونی دانشگاه بر دانش و فرهنگ به سر آمده و خیل عظیم دست اندرکاران این نهاد مدرن، برای ادامه حیات خود-به فرض مطلوبیت- ناگزیر از چاره اندیشی هستند.

وحدت ملی زیر سایه زبان فارسی ۰۶ دی ۱۴۰۰
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نکوداشت روز رودکی مطرح کرد :

وحدت ملی زیر سایه زبان فارسی

در این مراسم همچنین نادر کریمیان سردشتی نویسنده و پژوهشگر، حسام الدین طالقانی رئیس عمومی سازمان نخبگان افغانستان و سرور بختی رئیس موسسه فرهنگی اکو هم طی سخنرانی های جداگانه ضمن خواندن شعرهایی از رودکی، از اهمیت این شاعر پارسی گو گفتند.

مبالغ دریافتی ثبت نام کارت ملی هوشمند کجاست؟ ۰۵ دی ۱۴۰۰
گزارش «ایران» از مشکلات دیرکرد صدور کارت ملی هوشمند

مبالغ دریافتی ثبت نام کارت ملی هوشمند کجاست؟

جدا از مشکلات شهروندان ایرانی در دریافت کارت هوشمند ملی پس از شیوع کرونا نیز فقدان کارت ملی برای برخی افراد که کارت ملی نداشتند  یا جزو اتباع خارجی بودند مشکلاتی به وجود آورد: ملاله دختر افغان در این مورد می گوید ما جزو آخرین دسته گروه هایی بودیم که واکسن زدند. تا زمانی که اعلام کنند که نیازی به کارت ملی برای واکسن وجود ندارد استرس و نگرانی داشتیم. اما بعد از مدتی اعلام شد که افراد فاقد پاسپورت و کارت ملی هم می توانند واکسن بزنند. اما تا زمانی که اعلام شود ترس از اینکه پدر و مادرم به کرونا مبتلا شوند فشار زیادی به من آورد. این تنها مشکل من نبود خیلی از هموطنانم هم این مشکل را داشتند. طبق گفته ابوترابی فر سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور تا کنون ۵۱ میلیون ایرانی کارت ملی هوشمند خود را دریافت کرده اند و مقرر شده است با همت دولت سیزدهم تا پایان سال حدود ۴ میلیون کارت صادر شود. همچنین براساس قول وزیر کشور تا پایان شهریور سال ۱۴۰۱ شش میلیون کارت دیگر تحویل افراد منتظر دریافت کارت ملی هوشمند خواهد شد.

کاشت ۹۹ اصله نهال به یاد جان فدای طبیعت زاگرس البرز زارعی ۰۵ دی ۱۴۰۰
به همت کانون کوهنوردان فولاد خوزستان انجام شد؛

کاشت ۹۹ اصله نهال به یاد جان فدای طبیعت زاگرس البرز زارعی

به همت کانون کوهنوردان شرکت فولاد خوزستان، کاشت ۹۹ اصله نهال به یاد جان فدای طبیعت زاگرس مرحوم البرز زارعی انجام شد. به گزارش خبرنگار روابط عمومی، اعضای کانون کوهنوردان شرکت فولاد خوزستان متشکل از ۱۶ تن به سرپرستی مهرداد کریمی با حضور در دامنه کوه دیل در استان کهگیلویه و بویراحمد به یاد مرحوم […]