۹۶ درصد مساحت چهارمحال وبختیاری درگیر خشکسالی است 30 شهریور 1400

۹۶ درصد مساحت چهارمحال وبختیاری درگیر خشکسالی است

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش خشکسالی‌های یک دهه اخیر و کاهش بارش در این استان، گفت: بر اساس آخرین گزارش‌ها ۹۶ درصد مساحت استان درگیر خشکسالی شده است.

 اعتراضات کشاورزان و شهروندان چهارمحال بختیاری به انتقال آب از سرشاخه های کارون 29 فروردین 1400

درخواست ورود مقامات اطلاعاتی امنیتی خوزستان و چهارمحال بختیاری در خصوص وقایع تنش آبی اخیر
 اعتراضات کشاورزان و شهروندان چهارمحال بختیاری به انتقال آب از سرشاخه های کارون

بایگانی‌های استان چهارمحال بختیاری - پایگاه خبری تحلیلی صدای هم وطن
اولین جلسه حوضه آبریز زاینده رود بدون حضور ذی نفعانی از چهارمحال بختیاری برگزار شد 22 فروردین 1400

اولین جلسه حوضه آبریز زاینده رود بدون حضور ذی نفعانی از چهارمحال بختیاری برگزار شد

اولین جلسه حوضه آبریز زاینده رود در حالی بدون حضور ذی نفعانی از استان چهارمحال بختیاری برگزار شد که حداقل 800 میلیون متر مکعب آب از سرشاخه های کارون به زاینده رود منتقل می شود و ذی نفعان استان چهارمحال بختیاری در کوهرنگ امکان استفاده از آب زاینده رود را ندارند و وزارت نیرو عملا در برابر اعتراضات فعالان محیط زیست در رابطه با ادعای تخلیه عامدانه سد زاینده رود سکوت کرده است.

زبان مردم بختیاری را دریابیم! 03 اسفند 1399

زبان مردم بختیاری را دریابیم!

پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور، خدمات گسترده ای در حوزه های اقتصادی، کشاورزی، علمی و فرهنگی ارایه گردید که سندی پر افتخار برای این نظام سی ساله می باشد. هر انسان خردمندی این خدمات شایسته را قدر دانسته و به زیبایی از آن تقدیر خواهد نمود. یکی از خدمات ماندگار و قابل تحسین […]

خواص باورنکردنی میوه درخت پسته کوهی (بنه یا کُلخُنگ) 24 بهمن 1399

خواص باورنکردنی میوه درخت پسته کوهی (بنه یا کُلخُنگ)

پسته کوهی یا بنه میوه‌ای کوچک با طبع گرم و خشک است که به دلیل ترکیبات و ویتامین‌های مؤثری که دارد، برای درمان بیماری‌های التهابی و دردهای مفصلی بسیار مفید است.

نقش آفرینی اقوام ایرانی در ارتقای امنیت و وحدت ملی 12 آبان 1399

نقش آفرینی اقوام ایرانی در ارتقای امنیت و وحدت ملی

همبستگی ملی، بعنوان یکی از مهمترین عوامل حیات دولت و نظام است که به واسطهی آن هویت ملت تکوین یافته و بقا و تداوم آن در طول زمان میسر میشود. از سوی دیگر، توجه بیشتر به وجود قومیتها به عنوان بخشی از خرده فرهنگها، بعنوان یکی از واقعیت های غیر قابل انکاری است که در بطن خود و در صورت بیتوجهی به آن، خطر بالقوهای برای همبستگی ملی است.

زنان روستایی قربانی نابرابری در توزیع عادلانه فرصت ها 26 مهر 1399
15 اکتبر روز جهانی زنان روستایی

زنان روستایی قربانی نابرابری در توزیع عادلانه فرصت ها

 در ایران حدود ۱۱ میلیون زن روستایی زندگی می‌کنند که تقریبن ۳۰ درصد جمعیت زنان را تشکیل می‌دهند. زنان روستایی نقشی فعال در تولید محصولات کشاورزی و دامی دارند، فعالیت‌هایی که اغلب بی‌دستمزد است، و اهمیتش در اقتصاد و اجتماع نادیده گرفته می‌شود. سهم و نقش زنان روستایی در بازارگردانی و تجارت محلی و نیز شهری مبتنی بر حضور روزانه در بازارهای سنتی، غیرقابل چشم پوشی است. اکثر این گونه زنان شاغل، بعنوان همسرانِ بی جیره و مواجب، ستون اصلی خانواده هستند. ستونی که حتا توسط همسران شان به رسمیت شناخته نمی شود!

آمار دقیقی از میزان آمار مبتلایان در محیط‌های آموزشی وجود ندارد 14 شهریور 1399
روحانی در جلسه روسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا

آمار دقیقی از میزان آمار مبتلایان در محیط‌های آموزشی وجود ندارد

رئیس جمهور در پی گزارش کمیته درمان ستاد ملی مقابله با کرونا از افزایش نسبی آمار مبتلایان و افراد بستری در برخی مناطق از جمله تهران، اظهار داشت: این آمار گواهی بر صحت مصوبات و پروتکل‌هایی است که ستاد ملی مقابله با کرونا تاکنون تصویب کرده و برای اجرا ابلاغ شده‌اند.

هم وطن! صدای هم وطنَ ت را بشنو! 26 مهر 1398

هم وطن! صدای هم وطنَ ت را بشنو!

تولد هر رسانه در هر قد و قامت و به هر میزان توان ارتباط و انتشار، نوید گشایش پنجره­ ای تازه است به آگاهی بخشی و بازتعریف مفاهیم زیست مدرن شهروندی.