اهواز بر موج خون! 31 شهریور 1400

تبارشناسی واقعه تروریستی 31 شهریورماه در قلب خوزستان
اهواز بر موج خون!

امسال چهل و یکمین سالگرد شروع دفاع مقدس در حالی آغاز می شود که سه سال از حمله تروریستی به مراسم رژه در منطقه لشکر ۹۲ زرهی اهواز سپری شده است. حادثه ای که در آن ۲۴ نفر از  شهروندان غیرنظامی و نیروهای نظامی و از جمله چهار کودک، شهید و ۶۸ نفر زخمی شدند. همچنین پنج نفر از تروریست های این حادثه که گروه تجزیه طلب «الاحوازیه» با ارسال پیامی در فضای مجازی مسئولیت آن را برعهده گرفته بود، کشته شدند.

روز جهانی بدون خودرو 29 شهریور 1400

با نگاهی به ازدحام خودرو و افزایش سرسام‌آور ترافیک در اهواز
روز جهانی بدون خودرو

بایگانی‌های بین الملل - پایگاه خبری تحلیلی صدای هم وطن
فرصت ها و تهدیدها برای رفع تنگناهای توسعه در خوزستان 26 شهریور 1400
سخنی با استاندار ویژه خوزستان

فرصت ها و تهدیدها برای رفع تنگناهای توسعه در خوزستان

تولید مناسب و بهره وری مستلزم داشتن سرمایه است و نوسازی و تغییر روش تولید صنایع مستلزم حمایت های مالی است. تاخیر در اعتبارات بانکی باعث شده که متقاضیان توسعه ی صنایع و یا سرمایه گذاری در حوزه های بزرگ و کوچک با مشکلات متعددی مواجه شوند. در حال حاضر صنایع برای دریافت راه اندازی خطوط تولید خود باید دو یا سه سال به دنبال دریافت تسهیلات بانکی باشند. این در حالی است که بیکاری یک معضل اساسی در استان به شمار می رود. علاوه بر این، استان خوزستان در طول سال های جنگ، سختی های فراوانی را متحمل شده و آثار زیان بار عوارض دوران جنگ همچنان بر پیکره ی خوزستان حضور دارد و نمایان است. در دوره ی 8 ساله ی دولت حسن روحانی ، اگر چه فقر عمومی و تورم شدید تمام مردم را در سراسر کشور از ناحیه ی سیاست های غلط ، متاثر و گرفتار کرد ، ولی در خوزستان به دلیل شرایط خاص ناشی از ضعف مدیریتی سالهای پیش از دولت روحانی ، اوضاع برای مردم و بخصوص قشر جویای کار و اشتغال و یا سرمایه گذار بدتر و وخیم تر شد. موضوعی که باید استاندار جدید خوزستان ، صادق خلیلیان بعنوان نماینده ی عالی دولت ابراهیم رییسی که از قضا برای نخستین بار عنوان استاندار ویژه را نیز با خود به همراه دارد ، مورد توجه ویژه قرار دهد و از نظر دور نکند.

نگاهی به حکمت و اهمیت «آپولوژی» نوشته افلاطون درباره دفاعیات سقراط در محکمه رسالت با شکوه انسانی 26 شهریور 1400

نگاهی به حکمت و اهمیت «آپولوژی» نوشته افلاطون درباره دفاعیات سقراط در محکمه رسالت با شکوه انسانی

«هیچ کس خواسته و دانسته، مرتکب عمل خلاف حق نمی شود.» ۱ سقراط

کم‌توجهی به تاریخ درهم‌تنیده‌ی ۱۰ هزار ساله ایران در رسانه‌های ملی و بین‌المللی کاملاً مشهود است 26 شهریور 1400

کم‌توجهی به تاریخ درهم‌تنیده‌ی ۱۰ هزار ساله ایران در رسانه‌های ملی و بین‌المللی کاملاً مشهود است

حبیب الله محمودیان، پژوهشگر پیشکسوت در حوزه باستان‌شناسی در ایلام با بیان اینکه کم‌توجهی به تاریخِ درهم‌تنیده‌ی 10 هزار ساله ایران در رسانه‌های ملی و بین‌المللی کاملاً مشهود است، می‌گوید: این در حالی است که خیلی از کشورها در تلاش هستند تا تاریخ و هویت ملی خود را مهم جلوه دهند، درصورتی‌که دارای این جایگاه نیستند.

چرا وزارت نفت همواره بدهکار است ؟ 24 شهریور 1400

چرا وزارت نفت همواره بدهکار است ؟

اقتصاد ایران، یک اقتصاد تک محصولی متکی به نفت و گاز است. بخش اعظم درآمد ارزی ایران از صادرات مستقیم نفت خام به دست می آید و تقریبا باقی مانده درآمد ارزی نیز یا صادرات فراورده نفت و گاز است یا صادرات فراورده ای است که بدون استفاده از نفت و گاز ارزان به عنوان […]

چرا تولیدکنندگان لوازم خانگی به دنبال ممنوعیت ۵ ساله واردات هستند جنجال انحصار 24 شهریور 1400

چرا تولیدکنندگان لوازم خانگی به دنبال ممنوعیت ۵ ساله واردات هستند جنجال انحصار

چند وقتی است که گمانه زنی هایی از بازگشت مجدد لوازم خانگی کره ای به کشور مطرح می شود و گفته شده ممکن است واردات لوازم خانگی کره ای ال جی و سامسونگ به جای بدهی های کره به ایران صورت گیرد. در این راستا عباس هاشمی، دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران تاکید کرده […]

نقاشی های کودکان ایرانی  برندگان مسابقه ی زمین در سال ۲۰۳۰ «جی کیو آی» ژاپن شدند. 24 شهریور 1400
خبر ی خوشحال کننده

نقاشی های کودکان ایرانی برندگان مسابقه ی زمین در سال ۲۰۳۰ «جی کیو آی» ژاپن شدند.

بیست و یکمین مسابقه بین المللی نقاشی محیط زیست «جی کیو ای» (ژاپن) - با موضوع «زمین در سال ۲۰۳۰» برگزار شد و از میان نزدیک به پانزده هزار اثر از ۸۰ کشور، کودکان هنرمند ایرانی جوایز این رویداد بین‌المللی را از آن خود کردند .

واردات ۱۰ میلیون دز واکسن مخصوص دانش آموزان/ ورود رئیس جمهور نقطه عطفی در واردات واکسن بود 20 شهریور 1400

واردات ۱۰ میلیون دز واکسن مخصوص دانش آموزان/ ورود رئیس جمهور نقطه عطفی در واردات واکسن بود

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه تمامی واکسن های وارد شده به کشور، مجوز سازمان بهداشت جهانی را دارند، گفت: بزودی 10 میلیون دز واکسن مخصوص سنین 12 تا 18 سال وارد کشور می شود تا دانش آموزان نیز در مقابل کرونا ایمن شوند.

تمجید یک خبرگزاری خارجی از حضور محسن رضایی در کابینه 19 شهریور 1400

تمجید یک خبرگزاری خارجی از حضور محسن رضایی در کابینه

خبرگزاری la regione ایتالیا در مقاله ای با بررسی کابینه دولت دوازدهم و برشمردن وزرای کلیدی دولت از قبیل وزرای اطلاعات، دفاع و کشور، به تفویض اختیارات امور اقتصادی به صورت ویژه به محسن رضایی به عنوان معاون اقتصادی دولت در کابینه پرداخته است

طالبان: زنان نباید ورزش کنند چون برایشان ضروری نیست! 18 شهریور 1400

طالبان: زنان نباید ورزش کنند چون برایشان ضروری نیست!

واثق نگرانی طالبان از انتشار فیلم‌هایی از زنان در حین بازی کریکت در رسانه‌های اجتماعی را ابراز داشت و گفت: اسلام و امارت اسلامی به زنان اجازه نمی‌دهند کریکت یا هر نوع ورزش دیگری را انجام دهند زیرا ممکن است بدن‌هایشان پیدا شود.

نیم نگاهی به تجارب مدیریت آب در دنیا 17 شهریور 1400
بررسی امکان دسترسی آب جریان های سیلابی به آبخوان ها

نیم نگاهی به تجارب مدیریت آب در دنیا

آب نه تنها برای توسعه جوامع انسانی بلکه برای سلامت عملکرد اکوسیستم های طبیعی نیز یک ضرورت است. دسترسی به آب شیرین در دنیا محدود است. بخش اعظم این سرمایه کلان به شکل برف و یخ یا در آبخوان های عمیق ذخیره شده و تنها بخش ناچیز و اندکی برای استفاده در دسترس بشر است. داده های ماهواره ناسا در سال ۲۰۱۵ نشان داد که بیش از نیمی از بزرگ ترین آبخوان های جهان یا به طور کامل توازن هیدرولوژیکی خود را از دست داده یا تحت فشارهای مازاد ناشی از برداشت ناپایدار هستند.