برگزاری ششمین جلسه دادگاه حبیب فرج الله چعب ۲۵ خرداد ۱۴۰۱

برگزاری ششمین جلسه دادگاه حبیب فرج الله چعب

🔹صبح (۲۴ خرداد) ششمین جلسه دادرسی پرونده حبیب فرج الله چعب سرکرده گروه حرکت النضال در دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار شد.

اوگاندا، میهمانی که کنگر خورد و لنگر انداخت! ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

مطالعه و بررسی دعوای حقوقی کنگو علیه اوگاندا نزد دیوان بین المللی دادگستری لاهه I. C. J
اوگاندا، میهمانی که کنگر خورد و لنگر انداخت!

خشک شدن «فرات» به تغییر اقلیم در «زاگرس» انجامید ۱۷ خرداد ۱۴۰۱

تصاویر ماهواره ای نشان می دهد طوفان های جدید گرد و خاک نتیجه مستقیم سدسازی ترکیه روی دجله و فرات است
خشک شدن «فرات» به تغییر اقلیم در «زاگرس» انجامید

امضای تفاهمنامه ایران و عراق در تهران ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

تهران و دمشق برای حل معضل ریزگردها تفاهمنامه امضا کردند
امضای تفاهمنامه ایران و عراق در تهران

بایگانی‌های بین الملل - پایگاه خبری تحلیلی صدای هم وطن
رئیس قوه قضاییه: اصلاح قانون مطبوعات ضروری است ۱۰ خرداد ۱۴۰۱

رئیس قوه قضاییه: اصلاح قانون مطبوعات ضروری است

ئیس قوه قضاییه از آمادگی دستگاه قضا برای هم‌اندیشی با اعضای هیئت منصفه جرایم سیاسی و مطبوعاتی در راستای اصلاح قوانین خبر داد و گفت: اصلاح قانون مطبوعات در زمان حاضر مبتنی بر شرایط و مقتضیات زمان، ضروری است.

تحریم های یک جانبه علیه ایران، نقض حقوق بشر است ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
در ارزیابی گزارشگر ویژه سازمان ملل منعکس شد

تحریم های یک جانبه علیه ایران، نقض حقوق بشر است

گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد با بیان اینکه تحریم ها مخرب ترین تاثیر را روی شهروندان عادی داشته است، از دولت آمریکا خواست بلافاصله تحریم ها علیه مردم ایران را لغو و از کشورهایی که اقدام به بلوکه کردن دارایی های ایران کرده اند درخواست کرد که این دارایی ها را آزاد کنند. خانم «النا […]

دوازدهمین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ‌آهن به کار خود پایان داد ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

دوازدهمین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ‌آهن به کار خود پایان داد

به گزارش خبرنگار روابط‌عمومی فولاد خوزستان، دوازدهمین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنعت فولاد و سنگ‌آهن که از ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ با حضور بیش از شصت شرکت‌ فولادی، مواد معدنی داخلی و بین‏‌المللی آغاز به کار کرده بود، با اهدای تندیس به غرفه‌ها به کار خود پایان داد. این همایش با هدف ایجاد فرصتی ارزشمند […]

با حضور پر و پیمان  شرکت ملی  مناطق نفت خیز جنوب ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱
مراسم گشایش بیست و ششمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برگزار شد

با حضور پر و پیمان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب

مراسم گشایش بیست وششمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با سخنرانی وزیر نفت، رئیس مجلس و دبیرکل جی ئی سی اف برگزار شد. وزیر نفت به ضرورت توسعه صنعت نفت و سرمایه گذاری بیشتر در آن اشاره کرد. اوجی ضمن تشریح قراردادهای جدید صنعت نفت ایران از زمان آغاز دولت سیزدهم، از شرکت های خارجی دعوت کرد تا در این بخش سرمایه گذاری کنند.

علت فوت جهانگرد آلمانی در باغملک اعلام شد ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

علت فوت جهانگرد آلمانی در باغملک اعلام شد

پیش از ظهر پنجشنبه 22 اردیبهشت 1401، مرگ یک گردشگر آلمانی در شهرستان باغملک باعث شد تا گمانه‌زنی‌های مختلفی در مورد علت مرگ این گردشگر مطرح شود.

چرا دریا پژوهی مهم است؟ ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱
به مناسبت ۱۰ اردیبهشت، سالروز اخراج پرتغالی ها از جزیره هرمز و روز ملی خلیج فارس

چرا دریا پژوهی مهم است؟

بسیاری از ما تاثیری را که اقیانوس ها بر زندگی مان دارد حس نمی کنیم؛ غافلیم از این که از صیادان بلوچ تا گندمکاران فارس و از کارمندان تهرانی تا خلبانانی که بر فراز زمین پرواز می کنند از اقیانوس ها تاثیر می پذیرند. عرضه محصولات دریایی در فروشگاه ها و کالاهایی که از طریق حمل و نقل دریایی به دست مردم می رسد مثال هایی از نقش ملموس دریا در زندگی روزمره ماست. از برفی که در پیست اسکی دیزین نشسته تا آب قنات های یزد از بارش هایی تامین می شود که منشا آن از اقیانوس اطلس و هند است. بخش عمده ای از اکسیژنی که ما تنفس می کنیم محصول فعالیت پلانکتون های میکروسکوپی است که در اقیانوس ها و دریاهای سراسر جهان زندگی می کنند. با چنین وسعتی از اثرگذاری سالانه چقدر در زمینه بهره گیری از مزایای دریاهای پیرامونی کشورمان پژوهش می کنیم؟

متهمان فقر آب در ایران ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
از سدسازی تا سیاست های وزارت نیرو

متهمان فقر آب در ایران

 سال هاست که زنگ خطر کم آبی در ایران به صدا درآمده و کم آبی، موضوعی تکراری ا ست. اما کارشناسان و متولیان آب، وضعیت تامین آب کشور را نسبت به سال های قبل، بحرانی تر ارزیابی می کنند. طبق آمارها، بیش از ۷۲ درصد منابع آب تجدیدپذیر ایران مصرف شده است؛ این در حالی است که براساس شاخص های بین المللی، کشوری که بیش از ۴۰ درصد منابع تجدیدپذیر خود را مصرف کند، با بحران کم آبی مواجه است.

وقتی حاشیه بر متن می چربد! ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
چند نکته در خصوص جلسه مطبوعاتی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب

وقتی حاشیه بر متن می چربد!

نگارنده در جلسه ی یاد شده مدعی شد که جریانی به نام دزفولیزم با اتکا به جناب محمد مخبر دزفولی معاون اول رییس جمهور ، به شکل حیرت آوری تعداد زیادی از افراد را که خاستگاهی دزفولی دارند، به عنوان مدیر در شرکت ها و نهادهای مختلف ملی در کشور و محلی در خوزستان معرفی و به کارگیری کرده است. در ادامه افزودم که جناب دانشی مدیرعامل مناطق نفت خیز جنوب نیز در همین پروسه قرار دارد و منتسب به همین جریان موصوف است.

فرهیخته ى گوگولی! ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۱
ترجمه

فرهیخته ى گوگولی!

درباره نویسنده: دکتر ادهم شرقاوی یک فلسطینی است که تاکنون پایش به وطنش باز نشده و این درحالی است که خواننده در جای جای تالیفات این نویسنده ردپای وطن را می‌بیند. وی اینک ساکن لبنان است. شرقاوی دارای دیپلم معلمان یونسکو و دیپلم تربیت بدنی یونسکو و پروانه ادبیات عربی از دانشگاه لبنان در بیروت و مدرک تحصیلی ارشد و دکترای ادبیات عرب است و هم اکنون در دهه سوم زندگی خود به‌سر می‌برد. وی دارای تولیدات ادبی متعددی است که ازجمله آن می‌توان به: کش ملک (کیش و مات)، حدیث الصباح (حکایت صبح)، حدیث المساء (حکایت شب)، اضغاث احلام (رویاهای درهم)، یحکی ان (حکایت می‌کنند که)، عن شیء اسمه الحب (در مورد چیزی به‌نام عشق)، تاملات قصیره جدا (تاملات بسیار کوتاه)، نبض، نطفه و عندما التقیت عمر ابن الخطاب (زمانی که عمربن خطاب را دیدم) و ... اشاره کرد.

سیسمونی گیت؛ واترگیت! ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

سیسمونی گیت؛ واترگیت!

اینجا ایران است و قالیباف در مافیای قدرت پشتش به کوه قاف است ،موضوعاتی همچون املاک نجومی، تخلفات عیسی شریفی قائم مقام قالیباف، نوار لو رفته در مورد اختلاس 8هزار میلیاردی در سپاه، که هرسه مرتبط با قالیباف بودند نتوانست خدشه به مقام شامخ ایشان وارد نماید، سیسمونی که موضوعی بچگانه و پیش پا افتاده است و قطعا هیچ گونه تاثیری بر جایگاه او که وابسته به جریان قدرتمند خراسان است نخواهد داشت و عنقریب انتشار دهنده این خبر همچون یاشار سلطانی در موضوع املاک نجومی، بدلیل توهین به این سردار محترم و انقلابی به دادگاه احضار خواهند شد.