دوازدهمین سمینار بین المللی مهندسی رودخانه، بهمن ۱۴۰۰ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰

6 - 4 بهمن ماه 1400 اهواز
دوازدهمین سمینار بین المللی مهندسی رودخانه، بهمن ۱۴۰۰

"دوازدهمین سمینار بین المللی مهندسی رودخانه، بهمن ۱۴۰۰" در تاریخ 4 بهمن 1400 توسط دانشگاه شهید چمران اهواز ، سازمان آب و برق خوزستان به صورت مجازی و حضوری با حضور اندیشمندان و صاحب‌نظران داخلی و خارجی برگزار می‌شود.

بایگانی‌های ایران - پایگاه خبری تحلیلی صدای هم وطن
عوامل سرقت از خطوط لوله نفت‌خام دستگیر شدند ۰۲ بهمن ۱۴۰۰

عوامل سرقت از خطوط لوله نفت‌خام دستگیر شدند

سارقان نفت‌خام از خطوط‌ لوله با هشیاری نیروهای حراست شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب دستگیر و تحویل عوامل انتظامی شدند. به گزارش شانا به نقل از سازمان حراست صنعت نفت، در پی وقوع سرقت فرآورده‌های نفتی از خط‌ لوله انتقال نفت در آخرین روز دی‌ماه امسال در مناطق جنوب کشور و به‌منظور جلوگیری از سرقت […]

اما و اگرهای افزایش صادرات نفت ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
با وجود ادعای افزایش ۴۰ درصدی صادرات نفت ایران آمار بین المللی از کاهش دوباره حکایت دارد

اما و اگرهای افزایش صادرات نفت

ابراهیم رئیسی دیگر نگران صادرات نفت ایران نیست و سخنگوی وزارت امور خارجه می گوید همچنان «اختلافات مهمی» بر سر برجام باقی مانده است. در روزهای گذشته این چندمین باری است که دولت ایران از افزایش صادرات و رسیدن تولید و صادرات نفت کشور به میزان مطلوب سخن می گوید. در آخرین مورد آن ابراهیم رئیسی گفت: «صادرات نفتی ایران به حدی افزایش یافته که ما دیگر نگران صادرات آن نیستیم، صادرات نفت در دولت سیزدهم ۴۰ درصد افزایش یافته و پول حاصل از صادرات نیز در حال بازگشت به کشور است».

مراقب پیامک های جعلی هشدار قطع برق باشید ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
پلیس فتا هشدار می دهد:

مراقب پیامک های جعلی هشدار قطع برق باشید

رئیس پلیس فتای استان خوزستان سرهنگ کارآگاه علی حسینی اظهار داشت : در روش جدید کلاهبرداری مجرمان سایبری با ارسال پیامک هایی با عنوان هشدار قطعی برق، لینک های جعلی برای هموطنان ارسال و آنها را ترغیب می‌کنند تا به لینک وارد شده و اپلیکیشن جعلی را نصب کنند. ایشان در ادامه عنوان کردند: در […]

برخی افراد به لحاظ مشکلاتی که داشتند، اقدام غیرمنتظره ای بروز دادند، اما توجیه شدند ۰۲ بهمن ۱۴۰۰
محسنی اژه ای:

برخی افراد به لحاظ مشکلاتی که داشتند، اقدام غیرمنتظره ای بروز دادند، اما توجیه شدند

مرکز رسانه قوه قضائیه: رئیس قوه قضائیه در نشست شورای عالی قوه قضائیه با تقدیر از کارکنان دستگاه قضائی که به استمرار خدمت رسانی خود به مردم به نحوه مطلوب تر از قبل ادامه می دهند، گفت: برخی افراد معدود به لحاظ مشکلاتی که داشتند اقدام غیرمنتظره ای بروز دادند، اما توجیه شدند و به […]

بیم و امید نفت برای اقتصاد ایران ۰۱ بهمن ۱۴۰۰
بازار نفت شاهد بالاترین قیمت ها از سال ۲۰۱۴ میلادی است

بیم و امید نفت برای اقتصاد ایران

افزایش قیمت نفت به بالاترین رقم از سال ۲۰۱۴ و احتمال اینکه حتی به کانال ۱۰۰ دلاری وارد شود، جنبه دیگری دارد و آن یادآوری دورانی است که کشور با وفور درآمدهای نفتی مواجه بود. اختلاف حدود ۳۰ دلاری قیمت فعلی نفت و آنچه در بودجه نوشته شده (در صورت تداوم قیمت های فعلی در سال آینده) بیم و امیدی را در کشور ایجاد می کند. امید از این جهت که ممکن است وضعیت ارزی کشور بهبود یابد و بیم از آن بعد که مجددا سیاست های حمایتی و معیشتی برای قدرت خرید از دست رفته، دوباره به محافل سیاسی کشور بازگردند. 

نگرانی از افزایش فشار مالیاتی بر مردم ۰۱ بهمن ۱۴۰۰

نگرانی از افزایش فشار مالیاتی بر مردم

ایران متاسفانه به دلیل ناکارآمدی دولت ها اخذ مالیات همواره دچار انحراف می شود و از افرادی که باید مالیات کمتری گرفته شود (که عمدتا در بخش های تولیدی فعالیت دارند) مالیات بیشتری اخذ می شود و از فعالیت های غیرمولد که باید مالیات بیشتری اخذ شود معمولا فرار مالیاتی بیشتری دیده می شود. 

پیشنهاد افزایش تدریجی قیمت حامل های انرژی ۲۸ دی ۱۴۰۰
احمد میدری، اقتصاددان ضمن شوک آور نامیدن افزایش ناگهانی قیمت اعلام کرد :

پیشنهاد افزایش تدریجی قیمت حامل های انرژی

اصلاح قیمت حامل های انرژی یکی از بزرگ ترین و پرچالش ترین اصلاحات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در ایران است. از همین رو گفت وگوی عمومی در این مورد بسیار ضروری است.

انتقال آب خزر به سمنان شاید وقتی دیگر ۲۸ دی ۱۴۰۰
مازوت سوزی در نیروگاه ها ممنوع است

انتقال آب خزر به سمنان شاید وقتی دیگر

 وی افزود: کیفیت آب آشامیدنی یک موضوع بین بخشی است، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وظیفه دارد آبی را که از طریق لوله کشی به دست مردم می رسد به طور مداوم نمونه گیری کند و کیفیت آن را بسنجد. مدیران این وزارتخانه می گویند این کار را به طور مداوم انجام می دهند.

اطلاعیه نمایشگاه های تخصصی خوزستان ۲۸ دی ۱۴۰۰

اطلاعیه نمایشگاه های تخصصی خوزستان

ثبات و آرامش هفت‌تپه نتیجه یک واگذاری هوشمندانه است ۲۷ دی ۱۴۰۰
رضایت اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس از عملکرد شرکت توسعه نیشکر در بازسازی هفت‌تپه؛

ثبات و آرامش هفت‌تپه نتیجه یک واگذاری هوشمندانه است

در این بازدید، مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گزارشی از اقدامات انجام شده به منظور بازگشت هفت‌تپه به ریل تولید ارائه داد و خواستار استمرار حمایت‌ها و کمک‌های سران قوا برای رونق تولید در این شرکت شد.