مردم نباید تاوان بی‌عرضگی و کم‌کاری مسوولان را بدهند 23 مهر 1400

محسن رضایی امروز در خوزستان:
مردم نباید تاوان بی‌عرضگی و کم‌کاری مسوولان را بدهند

رضایی در پایان با اشاره بر لزوم جذب سرمایه‌گذاری ایرانیان مقیم خارج از کشور گفت: برنامه‌هایی در زمینه سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذار داریم، مشوق‌هایی برای سرمایه‌گذاری ایرانیان خارج از کشور در ایران داریم که طی روزهای آینده گزارش‌هایی در این رابطه به مردم خواهیم داد.

جادوی علاءالدین 21 مهر 1400

در ستایش موسیقی نواحی ایران
جادوی علاءالدین

اعتماد، دروازه ورود به سرمایه اجتماعی است 21 مهر 1400

گفت و گو با اردشیر گراوند درباره راهکارهای افزایش سرمایه اجتماعی در جامعه
اعتماد، دروازه ورود به سرمایه اجتماعی است

بایگانی‌های ایران - پایگاه خبری تحلیلی صدای هم وطن
رشد شگفت انگیز پتروشیمی فارابی در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰ در تمام شاخص های عملکردی 19 مهر 1400

رشد شگفت انگیز پتروشیمی فارابی در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰ در تمام شاخص های عملکردی

مدیرعامل این شرکت با اشاره به میزان تولید شش ماه اول سال گذشته به میزان ۱۱۲۲۱ تن که در نوع خود پس از سالها توقف و رکود بی‌نظیر بود افزود: میزان تولید تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۰ معادل ۱۵۶۳۸ تن است که حاکی از رشد ۴۰ درصدی در میزان تولید شرکت است.

زیان های مدیریت هیاتی 19 مهر 1400
مدیریت تخصص گرا، گمشده امروز ایران

زیان های مدیریت هیاتی

در واقع چنین رفتارهایی ناشی از میل و علاقه ما به مدیریت هیاتی است که بزرگ ترین ضربه ها را بر پیکر بوروکراسی و حتی تکنوکراسی کشور می زند. چه اشکالی دارد قواعد تکنوکراسی را که در همه جای دنیا باعث پیشرفت و دوام مدیریت های آنان شده است رعایت کنیم و در انتخاب مدیران دوستی و آشنایی و رفاقت را کنار بگذاریم و کسانی را انتخاب کنیم که حتم داریم می توانند با مدیریت قوی سازمان متبوعه خود را اداره کنند و به خدمت ادامه دهند.هر یک از ما باید از خودمان شروع کنیم.

همشهری گری و قوم گرایی دو بال قیچی ِ ضد شایسته سالاری! 19 مهر 1400
جولان مدیران دزفولی در خوزستان

همشهری گری و قوم گرایی دو بال قیچی ِ ضد شایسته سالاری!

قصد ندارم با برشمردن موارد و اشاره به انتصابات و انتخاب مدیران دزفولی در همین مدت کوتاه، مته به خشخاش بگذارم. ولی فلسفه و هدف نوشتن این متن به مثابه اتذار و هشداری دلسوزانه است که با در نظر گرفتن تجارب گذشته در سطح استان و کشور، به یاد بیاوریم که چه مخاطراتی ما را تهدید می کند و چگونه اصل شایسته سالاری در چنین پروسه ی بیماری، نابود می شود.

دفاع تمام قد از مدیران پروازی خوزستان! 19 مهر 1400
تقویت یا تضعیف مبانی مدیریت؟!

دفاع تمام قد از مدیران پروازی خوزستان!

مراقب باشیم به نام نقد هر مساله ی سخیفی را مثل تخم لق در دهان افکار عمومی نشکنیم. هر کدام از مدیران پروازی در خوزستان که عملکردشان قابل دفاع و بیلان کارشان چشمگیر است، باید تقدیر شوند و حرمت شان محفوظ بماند مدیران پروازی خوزستان، آن دسته که با شایستگی در حال مدیریت مجموعه های تحت اختیار خود هستند، هموطنان ما هستند و همان گونه که در سالهای دفاع مقدس از سراسر کشور به سوی خوزستان از پیر و جوان آمدند تا از خوزستان و کشور دفاع کنند، اکنون نیز این دسته از مدیران پاکدست باید تجلیل و محترم شمرده شوند.

خسارت به خانه‌های روستایی در زلزله قلعه‌خواجه 19 مهر 1400

خسارت به خانه‌های روستایی در زلزله قلعه‌خواجه

  به گزارش مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه در ساعت ۰۱:۲۲ بامداد دوشنبه و در عمق هفت کیلومتری زمین به وقوع پیوست. طبق گزارش اولیه دریافتی بر اثر این زلزله دیوار چند باب واحد مسکونی روستایی در منطقه تخریب شد و ترک خوردگی در دیوار تعدادی واحد مسکونی اعلام‌ شده […]

واکاوی خطراتی که گسل های لرزه زا را تهدید می کنند 19 مهر 1400
شناخت گسل های پی سنگی لرزه ای کمربند کوهزاد زاگرس با بهره گیری از دانش زمین شناسی ساختاری و ریزساختاری

واکاوی خطراتی که گسل های لرزه زا را تهدید می کنند

هدف از این نوشتار، استفاده از دانش زمین شناسی ساختاری و ریزساختاری برای شناخت هرچه بیشتر گسل های پی سنگی به ارث رسیده و دوباره فعال شده کمربند کوهزاد زاگرس و واکاوی خطراتی است که این گسل های لرزه زا، میهن مان را تهدید می کند. رابطه گسل های پی سنگ لرزه ای نیز با تکتونیک صفحه ای به طور خلاصه ارزیابی خواهد شد.

تقصیر زلزله نیست تقصیر ما است 18 مهر 1400
پرونده ای برای زلزله. شماره 2

تقصیر زلزله نیست تقصیر ما است

سوال اصلی این است که ژاپنی که اینقدر زلزله خیز بود و در سال ۱۹۲۴ توکیو نابود شد، چگونه توانستند آن را بازسازی کنند به گونه یی که برای زلزله ۵/۷ ریشتری ممکن است بسیار کم کشته و زخمی بدهد.

زلزله چیزی نیست که از آسمان اتفاق بیفتد 18 مهر 1400
پرونده ای برای زلزله. شماره 1

زلزله چیزی نیست که از آسمان اتفاق بیفتد

گسل ها در قید شهر مرزی و مرکزی نیستند و به طور کلی اکثر شهرهای کشور ما زلزله خیز هستند و تنها راه پیش رو برای ما مقاوم سازی و درمان بافت شهرها قبل از وقوع فاجعه است

چرا آمده اید اینجا؟ 17 مهر 1400
یادکردی از بهنام محمدی از جمله نیروهای مقاومت خرمشهر که در روز ۱۳۵۹/۷/۲۹ بر اثر اصابت ترکش خمپاره دشمن در خیابان آرش خرمشهر به شهادت رسید

چرا آمده اید اینجا؟

اگر فرصت طلبانی همچون صدام بهره ای از خوی انسانی داشتند؛ شاید در زمینه سازی برای تجاوز به ایران، قدری درنگ می کردند و هرگز میلیون ها انسان مسلمان از دو کشور ایران و عراق قربانی دیکتاتوری و استبدادورزی صدامیان نمی شد.

تخریب منابع طبیعی به اسم خودکفایی 15 مهر 1400

تخریب منابع طبیعی به اسم خودکفایی

در کشور ایران با توجه به ایده استراحت دادن به جنگل ها که در چندین سال قبل به تصویب رسیده است عملا این منابع به حال خود وا گذار شده اند.