به بهانه ی روز جهانی زبان عربی ۲۷ آذر ۱۴۰۰

به بهانه ی روز جهانی زبان عربی

۱۸ دسامبر روز جهانی زبان عربی است. روز جهانی زبان و کلام قرآن، کتاب ازلی و ابدی هفت اقلیم آسمان‌ها، زبان اعجاز و شعر و موسیقی و ترانه، زبان عشق در بیان ابونواس اهوازی و منصور حلاج و نزار قبانی و آدونیس و نازک‌الملائکه و امروالقیس؛ پادشاه گمراهان به فرموده‌ی علی علیه‌السلام.

رسانه های خوزستان به کدام سمت و سو می روند؟! ۲۷ آذر ۱۴۰۰

واکاوی و بررسی رسانه ها از منظر اجتماعی و فرهنگی
رسانه های خوزستان به کدام سمت و سو می روند؟!

بر یاقوت‌های خون* ۲۴ آذر ۱۴۰۰

به بهانه‌ی چند شعرِ دور از چشمِ‌مانده‌یِ سیروس رادمنش
بر یاقوت‌های خون*

بایگانی‌های استان خوزستان - پایگاه خبری تحلیلی صدای هم وطن
روشنفکر مدل ایرانی! ۲۴ آذر ۱۴۰۰

روشنفکر مدل ایرانی!

  اگر این تحلیل   بیژن عبدالکریمی   را بپذیریم ، دلیل علاقه ی عجیب   فردید   به   فقه اللغه   و   اتیمولوژی   را که به زعم من تحت تاثیر   ترمینولوژی   رمزی   سهروردی   است ، در خواهیم یافت. همان طوری که می دانیم پس از وضع اصطلاح   غربزدگی، آل احمد آن را برگرفته ، بسط داده و نظریات خویش را علیه روزگاران ورود به دلارهای سرشار نفتی و پا گرفتن صنایع مونتاژی و مدرنیزاسیون شتابناک ، به نفع سنت تئوریزه کرده است.

صدای خوزستان از ورای پیچ و تاب نهری به نام کارون! ۲۴ آذر ۱۴۰۰

صدای خوزستان از ورای پیچ و تاب نهری به نام کارون!

رویه اقتصاد سیاسی که در ایران به نام سازندگی و توسعه عمرانی و نهضت سدسازی و خودکفایی و... نامیده شد  و زیربنای آن گردش مالی صنایع عمرانی، سیمان و آهن بود،

آئین اختتامیه بیست ‌وهفتمین جشنواره ملی تأتر لاله های سرخ ۲۳ آذر ۱۴۰۰
مروری کوتاه بر:

آئین اختتامیه بیست ‌وهفتمین جشنواره ملی تأتر لاله های سرخ

بیست و هفتمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ اندیمشک به دبیری علی بازگیر از ۲۰ تا ۲۳ آذرماه ۱۴۰۰ در شهرستان اندیمشک استان خوزستان برگزار شد.

بیابان زدایی و درختکاری ۲۰۰۰ هکتار از اراضی استان خوزستان ۲۲ آذر ۱۴۰۰
با اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی نفت انجام می‌شود؛

بیابان زدایی و درختکاری ۲۰۰۰ هکتار از اراضی استان خوزستان

با مشارکت شرکت ملی نفت ایران، عملیات اجرایی بیابان­زدایی و درختکاری ۲۰۰۰ هکتار از اراضی استان خوزستان همزمان با ۲۹ دی روز هوای پاک آغاز خواهد شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نفتخیز، روز دوشنبه (۲۲ آذرماه ۱۴۰۰) نشستی با حضور نمایندگان مدیریت نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفتخیز شرکت ملی نفت ایران، مشاور مدیرعامل در امور اجرایی، نمایندگان […]

فولاد خوزستان نماد تجلی دانش و تخصص استان است ۲۲ آذر ۱۴۰۰
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی:

فولاد خوزستان نماد تجلی دانش و تخصص استان است

مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز، کارون، باوی و حمیدیه و عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، فولاد خوزستان را نماد تجلی دانش و تخصص استان خوزستان دانست. یوسفی در پنجمین روز نمایشگاه بین‌المللی ایران متافو با حضور در غرفه فولاد خوزستان، با اشاره به پویایی و ارزآوری صنعت فولاد به خبرنگار روابط‌ عمومی گفت: فولاد […]

آیین رونمایی از پوستر دوازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان عربی در اهواز ۲۲ آذر ۱۴۰۰

آیین رونمایی از پوستر دوازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان عربی در اهواز

آیین رونمایی از پوستر دوازدهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان عربی (یادمان دعبل خزاعی) از سری برنامه‌های نوزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،شاعران و داوران شعر عرب و اصحاب رسانه و مطبوعات در اهواز برگزار شد.

انفجار بزرگ در هفتکل منجر به کشته شدن یک نفر شد ۲۲ آذر ۱۴۰۰

انفجار بزرگ در هفتکل منجر به کشته شدن یک نفر شد

بر اثر انفجار در یک منزل مسکونی در شهرستان هفتکل یک نفر جان باخت.

شهرفروشی نمی کنیم؛ مطالبات را پیگیری خواهیم کرد ۲۲ آذر ۱۴۰۰
شهردار اهواز:

شهرفروشی نمی کنیم؛ مطالبات را پیگیری خواهیم کرد

بسیاری از مشکلات مالی موجود در شهرداری نتیجه عدم مطالبه مناسب حق و حقوق اهواز از بخش‌های دولتی و صنایع است که اگر این موضوع محقق شود، مشکلات مالی شهرداری اهواز هم رفع خواهد شد.

با ساخت ۷۰۰ سد نظم محیط زیستی کشور را از بین بردند ۲۱ آذر ۱۴۰۰
 یوسف فرهادی بابادی، عضو کمپین حمایت از «زاگرس مهربان» :

با ساخت ۷۰۰ سد نظم محیط زیستی کشور را از بین بردند

کمیابی آب در ایران مربوط به تاریخ امروز نیست؛ ایران در طول تاریخ خود با کمیابی آب مواجه بوده و این موضوع در تار و پود ساختار اجتماعی، اقتصادی و سیاسی آن ریشه دوانیده است. با گسترش تنش های آبی در نقاط مختلف ایران، مدیریت مسئله آب می تواند یک چالش تمدنی برای ایران باشد. در ادامه سلسله گفت وگوهای «شرق» و مرکز توانمندسازی حاکمیت و جامعه با کارشناسان حوزه آب، در این گزارش با یوسف فرهادی بابادی، عضو کمپین حمایت از زاگرس مهربان، گفت وگو کرده ایم. این فعال محیط زیست تاکید می کند بی توجهی به قانون، مشکل اصلی مدیریت آب در ایران است. فرهادی با اشاره به تاریخ شکل گیری حکومت در ایران بیان می کند حکومت در ایران از ابتدا با هدف مدیریت و توزیع آب ایجاد شده و «بزرگ ترین میراب» در ایران بوده است. بنابراین نظام سیاسی باید دوباره نقش خود را بر عهده بگیرد و از دولت نفتی به دولت آبی گذر کنیم.

آسیب شناسی سرقت های خُرد در خوزستان ۲۱ آذر ۱۴۰۰

آسیب شناسی سرقت های خُرد در خوزستان

هر روزه ما چه در محیط اطراف خود و چه از طریق رسانه ها و روابط با دیگران از مسائل مختلفی چون قتل، سرقت،آدم ربایی و .... اطلاع پیدا میکنیم. حال ممکن است نسبت به بعضی از آنها احساس ناراحتی و نگرانی داشته باشیم و نسبت به بعضی دیگر احساس تنفر و انزجار و در برخی موارد دیگر هم بی تفاوت باشیم و هیچ واکنشی نداشته باشیم.