جهش ۲۰۰ درصدی تعداد دانش بنیان ها در صنعت نفت ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

تعداد شرکت های دانش بنیان فعال در صنعت نفت از مرز 550 شرکت عبور کرده است
جهش ۲۰۰ درصدی تعداد دانش بنیان ها در صنعت نفت

وحیدرضا زیدی فرد، معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری گفته است که وزارت نفت بیش از 3 هزار و 100 میلیارد تومان و 95 میلیون دلار با شرکت های دانش بنیان برای ساخت تجهیزات صنعت نفت و داخلی سازی آنها قرارداد امضا کرده است.

درود به محراب، بدرود استاندار ویژه! ۰۷ دی ۱۴۰۱

شرح حالی بر استان خوزستان برای استاندار جدید
درود به محراب، بدرود استاندار ویژه!

سناریوی مشکوک در آب های جنوب ایران ۲۷ آبان ۱۴۰۱

اقداماتی که پازل امنیتی سازی پرونده ایران را از سوی غرب تکمیل می کند
سناریوی مشکوک در آب های جنوب ایران

بایگانی‌های سیاسی - پایگاه خبری تحلیلی صدای هم وطن
وزیر اطلاعات: دستگاه قضایی در حال پیگیری تخلفات قاسم مکارم است ۲۱ شهریور ۱۴۰۱

وزیر اطلاعات: دستگاه قضایی در حال پیگیری تخلفات قاسم مکارم است

وزیر اطلاعات در رابطه با بازداشت مشاور وزیر راه و در پاسخ به این سوال که ایا موارد مشابهی در وزارت خانه های دیگر هم‌وجود دارد؟ گفت: مشابه این‌مورد را نداریم و شایعاتی که پخش شده صحت ندارد و واقعیت ها گفته نشده است.

فساد ۱۷۰ میلیون دلاری پتروشیمی مهر ۲۱ شهریور ۱۴۰۱
سازمان بازرسی از اتفاقات رخ داده گزارش داد

فساد ۱۷۰ میلیون دلاری پتروشیمی مهر

    افشای یک پرونده فساد بزرگ در یکی از پتروشیمی های مهم کشور منجر به برکناری مدیرعامل آن شده است. هفته گذشته، محمد اسلامی، مدیرعامل پتروشیمی مهر با دستور قضایی برکنار و حکم مدیرعاملی وی نیز باطل شده بود. گفته می شود که آقای اسلامی از چهره های نزدیک به ستاد انتخاباتی رییسی در […]

اعزام اولین هواپیمای باری حامل غذا و آب به نجف ۲۱ شهریور ۱۴۰۱

اعزام اولین هواپیمای باری حامل غذا و آب به نجف

اولین هواپیمای باری ایران حامل مواد غذایی شامل آب و کنسرو جهت توزیع میان زائران مراسم پیاده روی اربعین، دیروز از تهران عازم نجف شد. به گزارش ایرنا، با توجه به افزایش بی سابقه حضور زائران مراسم پیاده روی اربعین در کربلا و نجف و دمای بسیار بالا در عراق، با تصمیم جمهوری اسلامی ایران […]

مرکز وکلای قوه قضائیه قانون مجلس را دور زده است ۱۸ شهریور ۱۴۰۱
یوسفی در صحن مجلس:

مرکز وکلای قوه قضائیه قانون مجلس را دور زده است

نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: حق حدود ۹۰ هزار نفر جوان در آزمون وکالت رعایت نشده و قانون صریح مجلس از سوی مرکز وکلای قوه قضائیه دور زده شده است.

خوزستان قربانی جناح بندی های سیاسی و قومی! ۱۵ شهریور ۱۴۰۱
بررسی دلایل توسعه نیافتگی خوزستان

خوزستان قربانی جناح بندی های سیاسی و قومی!

پاسخگو نبودن نمایندگان و دیگر مسوولان به وعده ها و شعارهایشان و بی توجهی به مسائل کلان استان، نظیر امنیت اجتماعی، وفور اسلحه ی غیرقانونی در اختیار مردم، پیشه های مزاحم شهری، ویرانی زیرساخت ها نظیر آسفالت و سیستم جامع دفع فاضلاب، بی توجهی محض به فضای سبز و از بین بردن همین تعداد نازل درخت و فضای سبز شهری و از این دست مشکلات؛ روز به روز چهره ی خوزستان را فرتوت تر و تباه تر از قبل ترسیم می کند.

چرخه شوک از فساد، جوک ساختن و فراموشی کی تمام می شود؟ ۱۴ شهریور ۱۴۰۱

چرخه شوک از فساد، جوک ساختن و فراموشی کی تمام می شود؟

 ما در ایران شیفته چرخه، شوکه شدن، جوک ساختن و فراموش کردن ماجرا شد ه ایم. این روزها همه در حال صحبت درخصوص فولادمبارکه هستند و گزارشی که درباره این شرکت از سوی مجلس منتشرشده است، اما این گزارش های در نهایت چه تاثیری بر شفافیت اقتصاد ایران خواهد گذاشت؟ اقتصادی که با تحریم ها […]

کم‌توجهی به جنگ اقتصادی خطرآفرین است ۳۱ مرداد ۱۴۰۱
معاون اقتصادی سپاه:

کم‌توجهی به جنگ اقتصادی خطرآفرین است

سردار خراسانی گفت: جنگ اقتصادی، هم یک فرصت و هم یک تهدید است چنانچه در قبال تحریم‌ها و جنگ اقتصادی، مدیریت میدانی درستی انجام نشود، این فرصت می‌تواند به یک تهدید راهبردی تبدیل شود.

فاجعه در شهرکرد! ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
شهرکرد و چارمحال بختیاری قربانی نگرش غلط مدیران کویری وزارت نیرو

فاجعه در شهرکرد!

انتشار عکس های  تانکرهای حامل آب از اصفهان به شهرکرد!  ضمن این که  نشان از یک دهن کجی  بزرگ  به این وضعیت ظالمانه  دارد؛  از  بی مسوولیتی  و بی تعهدی  و نگاه تبعیض آلود  وزارت نیرو  در  استمرار سیاست های  مدیریت  آب  سرزمینی  در کل کشور  حکایت می کند. 

دولت و مقامات امنیتی کشور سوئد از من حمایت می کنند ۱۰ مرداد ۱۴۰۱
سرکرده گروهک تروریستی «حرکه النضال» در دادگاه:

دولت و مقامات امنیتی کشور سوئد از من حمایت می کنند

جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده «حبیب فرج الله چعب» ملقب به «حبیب اسیود» سرکرده گروهک تروریستی «حرکه النضال» دیروز (یکشنبه ۹ مرداد) در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست حجت الاسلام قاضی ایمان افشاری برگزار شد. به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، در ابتدای این جلسه از دادگاه و به درخواست قاضی افشاری، وکیل […]

حقی که به فراموشی سپرده شد! ۳۱ تیر ۱۴۰۱
پیرامون غرامت قربانیان بمب های شیمیایی ارتش عراق در طول جنگ تحمیلی

حقی که به فراموشی سپرده شد!

ده هزار نفر شهید و صدو هشت هزار نفر مصدوم ناشی از حملات شیمیایی . تنها گوشه ای از صدمات ناشی از جنایات جنگی بود که رژیم بعث عراق بر علیه ملت ایران مرتکب گردید و بعدها طی قطعنامه های شورای امنیت بویژه بند هفتم قطعنامه 598 ارتکاب این دسته از جرایم جنگی و جنايت علیه بشریت محرز و تصدیق شد، عراق به عنوان آغازگر جنگ معرفی شد واز دبیر کل خواسته شد تا گروهی از کارشناسان را برای بررسی مساله بازسازی و تعیین خسارت به ایران اعزام کند و نتیجه را به شورای امنیت گزارش دهند. پس از چندین سال بالاخره مفاد قطعنامه اجرا شد تنها بند قطعنامه‌ که مغفول و ناتمام ماند بند 7 قطعنامه مربوط به تعیین غرامت است. پرسش بسیار مهم این است که آیا قواعد حقوق بین الملل از قربانیان چنین جرایمی حمایت می کند و آیا می توان با توسل به چنین قواعدی از دولت فعلی عراق مطالبه غرامت نمود؟اگر چه پاسخ به این پرسش مجالی طولانی می طلبد اما در این نوشتار کوشش خواهد شد به اختصار به این سوال پاسخ داده شود: