اعزام اولین پناه جو به رواندا ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

اعزام اولین پناه جو به رواندا

وزارت کشور انگلیس در بیانیه‌ای تایید کرد: «اولین [گروه] از مهاجران غیرقانونی که بایستی به رواندا اخراج شوند، در پی یک مجموعه عملیات در سراسر کشور در این هفته بازداشت شدند.» او افزود که در هفته‌های آینده بازداشت‌های بیشتری صورت خواهد گرفت.

معرفی متهم اصلی ترور شهید صیاد شیرازی ۲۹ آذر ۱۴۰۲

دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اعضای سازمان مجاهدین خلق برگزار شد
معرفی متهم اصلی ترور شهید صیاد شیرازی

۲۵ آذر ۱۴۰۲

بیانیه مشترک اتحادیه اروپا و ۱۴ دولت غربی علیه خشونت شهرک‌‏نشینان اسرائیل
کلمات کافی است، وقت عمل است

بایگانی‌های سیاسی - پایگاه خبری تحلیلی صدای هم وطن
فینالیست های جایزه ملی کتاب امریکا علیه اسراییل ۰۱ آذر ۱۴۰۲
بیانیه 20 نویسنده در مراسم اهدای جوایز خوانده شد

فینالیست های جایزه ملی کتاب امریکا علیه اسراییل

در مراسم اهدای جوایز ملی کتاب ۲۰۲۳ امریکا به برندگان، فینالیست ها روی صحنه آمدند و با اعلام حمایت از مردم غزه، خواستار آتش بس اسراییل و حماس شدند. خبرگزاری های ایران از گاردین گزارش دادند که پس از اعلام نام برندگان جوایز این جایزه ملی ۲۰ نویسنده فینالیست روی صحنه آمدند و بیانیه ای […]

 اسامی ۲۴ نماینده کنونی مجلس که ردصلاحیت شدند ۲۰ آبان ۱۴۰۲
وقتی علی مطهری هم رد صلاحیت می شود

 اسامی ۲۴ نماینده کنونی مجلس که ردصلاحیت شدند

علی مطهری نماینده ادوار مجلس از رد صلاحیت خود از سوی هیات‌های اجرایی انتخابات خبر داد. نایب رئیس مجلس در دوره دهم افزود: در نامه ردصلاحیت‌اش آمده که به استناد بند ۲ و ۴ ماده ۳۱ قانون انتخابات مجلس این اقدام انجام شده است. او با تاکید بر اینکه اعتراض خود را در سامانه ثبت […]

مجلس تصویب کرد؛ سامانه رصد سبک زندگی مردم راه اندازی می شود ۱۷ آبان ۱۴۰۲

مجلس تصویب کرد؛ سامانه رصد سبک زندگی مردم راه اندازی می شود

وزارت ارشاد مکلف شد سامانه رصد، پایش و سنجش مستمر شاخص های فرهنگ عمومی، سبک زندگی مردم، مرجعیت رسانه ای و وضعیت ارتباطات کشور را راه اندازی کند.

۱۳ آبان ۱۴۰۲
اطلاعیه فوری وزارت کشور درباره انتخابات مجلس خبرگان رهبری

ستاد انتخابات کشور اطلاعیه‌ای فوری درباره زمان، مکان و مدارک لازم برای ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری صادر کرد.

قوم گراها  را افشا کنید! ۲۵ مهر ۱۴۰۲
یادداشتی برای نشریه بیان

قوم گراها را افشا کنید!

یکی از بزرگترین رسالت های روزنامه نگاری در خوزستان، که می تواند خمیرمایه و بستر وحدت و انسجام و پیوستگی تمام اقوام و تمام خرده فرهنگ ها و مناسبات ریز و درشت ما را فراهم کند، توجه بیش از حد و فراتر از توجه موجود به تنوع اقوام به عنوان یک تهدید! است و نه یک فرصت!  یعنی ما تا به امروز فکر می کردیم تنوع اقوام برای ما فرصت است. همین تصور باطل باعث شد که یک جور بی خیالی و بی مسوولیتی در همه ی کنشگران اجتماعی فرهنگی و اهالی رسانه اتفاق بیفتد. در این میانه چه اتفاقی رخ داده؟! موج سواران قومی تقویت شدند. و با سواستفاده از خلاءهای موجود که ناشی از کم کاری دولت و نهادهای فرهنگی است، به اسم توجه به این قوم و آن قوم، فقط برای خود و بستگان شان فرصت سازی کردند و موجبات هر چه بیشتر نابودی زیرساخت های مدرنیزم و پیوستگی های فرهنگی میان اقوام را فراهم آوردند. 

چرا چین از میانجی تبدیل به منتقد اسراییل شد؟ ۲۵ مهر ۱۴۰۲
روزنامه لوموند گزارش داد؛

چرا چین از میانجی تبدیل به منتقد اسراییل شد؟

«پکن قصد داشت نقش میانجی بین دو طرف درگیر در جنگ غزه را ایفا کند، اما امروز اسراییل را متهم می کند که از «حوزه دفاع از خود» فراتر رفته و از دولت یهود می خواهد که «مجازات دسته جمعی» غزه را متوقف کند.» روزنامه لوموند – چاپ فرانسه – با بیان این مطلب نوشت: […]

یادداشتی کوتاه درباره غسان کنفانی ۲۲ مهر ۱۴۰۲
به بهانه انفعال نهضت آزادی_بخش فلسطین در روزهای خونین اخیر!

یادداشتی کوتاه درباره غسان کنفانی

غسان کنفانی عضو فعال جبهه ی آزادی بخش فلسطین بود. مصاحبه ی مشهوری دو سال پیش از ترورش با خبرنگاری به نام ریچارد کارلتون انجام داده که نشانگر روح عاصی و مبارزه جویانه اوست. غسان در پاسخ پرسش ریچارد کارلتون که از او می پرسد چرا تشکیلات شما پذیرای مذاکرات صلح با اسراییلی ها نمی شود؟ / می گوید: مقصود شما از مذاکرات، صلح نیست؛ بلکه کاپیتولاسیون و واگذاری زمین های ما و تسلیم محض است.

فیلتر از نوع ایرانی؛ مقابله با ارتش ژنرال گرازیانی! ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

فیلتر از نوع ایرانی؛ مقابله با ارتش ژنرال گرازیانی!

در  سال ۱۹۸۱ مصطفا عقاد،  کارگردان معروف سوری فیلمی را با با سرمایه گذاری سرهنگ معمر قذافی ساخت به نام شیر صحرا که درباره ی  مبارزه ی عمر مختار یکی از مبارزان لیبی علیه اشغالگران ایتالیایی پیش از جنگ جهانی دوم بود. نقش  عمر مختار را  آنتونی کویین ایفا کرد.  هم او که  نقش حمزه […]

اگر پاسخگو نیستید، استعفا دهید ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
نامه هشت تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران به مخبر

اگر پاسخگو نیستید، استعفا دهید

هشت تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران در نامه ای از محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور خواستند که اگر خود را پاسخگوی افکار عمومی نمی دانند، استعفای خویش را تقدیم ملت ایران کنند!

جهش ۲۰۰ درصدی تعداد دانش بنیان ها در صنعت نفت ۰۱ اسفند ۱۴۰۱
تعداد شرکت های دانش بنیان فعال در صنعت نفت از مرز 550 شرکت عبور کرده است

جهش ۲۰۰ درصدی تعداد دانش بنیان ها در صنعت نفت

وحیدرضا زیدی فرد، معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری گفته است که وزارت نفت بیش از 3 هزار و 100 میلیارد تومان و 95 میلیون دلار با شرکت های دانش بنیان برای ساخت تجهیزات صنعت نفت و داخلی سازی آنها قرارداد امضا کرده است.