توسعه امری است ملی نه منطقه ای 01 مهر 1400

توسعه امری است ملی نه منطقه ای

برخی مفاهیم دربین متخصصان یک علم ، با تعاریف متعددی روبرو است. در جامعه ما در کنار استفاده از تعاریف متعدد ، تکرار پذیری برخی مفاهیم به اشکال مختلف آن را به یک واژه عمومی با مفاهیم شتاب زده در ذهن افراد تبدیل کرده است. به گونه ای که هر فرد با توجه به برداشت […]

اهواز به وقت فاجعه! 01 مهر 1400

تبارشناسی واقعه تروریستی 31 شهریورماه اهواز از منظری دیگر
اهواز به وقت فاجعه!

پیوند بین نسل ها با عکس های میدان جنگ 31 شهریور 1400

نگاهی به  دو آلبوم عکس های جنگی سعید صادقی و علی فریدونی
پیوند بین نسل ها با عکس های میدان جنگ

اهواز بر موج خون! 31 شهریور 1400

تبارشناسی واقعه تروریستی 31 شهریورماه در قلب خوزستان
اهواز بر موج خون!

بایگانی‌های اجتماعی - پایگاه خبری تحلیلی صدای هم وطن
 آثار مکتوب دفاع مقدس بیشتر از سایرین به حمایت انتشار نیاز دارد 30 شهریور 1400
همراه با هفته دفاع مقدس. شماره 4

 آثار مکتوب دفاع مقدس بیشتر از سایرین به حمایت انتشار نیاز دارد

به نظر من تنها راه رونق بخشیدن به جریان نگارش و انتشار آثار مرتبط با دفاع مقدس آن است که مراکزی متولی انتشار چنین آثاری شوند.

ضرورت تحول در شیوه و سیاق ِ تاریخ نگاری دفاع مقدس 30 شهریور 1400
همراه با هفته دفاع مقدس. شماره 5

ضرورت تحول در شیوه و سیاق ِ تاریخ نگاری دفاع مقدس

با فرونشستن التهاب اولیه حمله عراق و ضرورت دفاع در برابر متجاوز و مهمتر از آن، استقرار نیروهای متجاوز در مناطق اشغالی که بالغ بر ۲۰ هزار کیلومتر بود، تشدید مناقشه با بنی صدر به عنوان رئیس جمهوری و فرمانده کل قوا درباره علت اشغال، با همه تلاش های ملی برای دفاع در برابر حمله متجاوز و ناتوانی در آزادسازی مناطق اشغالی، موجب ارائه توضیحات از سوی بنی صدر درباره تحولات سیاسی و نظامی، در قالب انتشار یادداشتی با عنوان «روزها بر رئیس جمهوری چه می گذرد؟» شد. بازتاب این توضیح، موجب نگرانی از «تحریف تاریخ» و ضرورت تاسیس تاریخ نگاری جنگ در سپاه، به عنوان اولین ساختار قانونی و روشمند برای ثبت و ضبط تاریخ نگاری جنگ، در خرداد سال ۱۳۶۰ شد.

۹۶ درصد مساحت چهارمحال وبختیاری درگیر خشکسالی است 30 شهریور 1400

۹۶ درصد مساحت چهارمحال وبختیاری درگیر خشکسالی است

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش خشکسالی‌های یک دهه اخیر و کاهش بارش در این استان، گفت: بر اساس آخرین گزارش‌ها ۹۶ درصد مساحت استان درگیر خشکسالی شده است.

تجلیل از یادگاران دفاع مقدس و مقاومت اسلامی در استان خوزستان 30 شهریور 1400

تجلیل از یادگاران دفاع مقدس و مقاومت اسلامی در استان خوزستان

آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان، استاندار، فرمانده سپاه ولی عصر(عج) استان خوزستان، فرمانده قرارگاه کربلا و فرمانده قرارگاه جنوبی ارتش و چند تن از مسئولان استانی که همزمان با سراسر کشور و با سخنرانی ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور و همزمان با هفته دفاع مقدس و سالروز آغاز جنگ تحمیلی برگزار شد.

۱۱ کتاب تاریخ شفاهی فرماندهان دفاع مقدس رونمایی می‌شود 30 شهریور 1400

۱۱ کتاب تاریخ شفاهی فرماندهان دفاع مقدس رونمایی می‌شود

مدیر مطالعات تاریخ شفاهی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، از انتشار ۱۱ عنوان اثر در این حوزه خبر داد و گفت: با اهتمامی که فرماندهان سپاه در دوران دفاع مقدس داشته‌اند و همچنین با تلاش همکاران ما در مدیریت مطالعات تاریخ شفاهی، ۱۱ اثر آماده چاپ و رونمایی در مراسم «یادها و نام‌ها» شده است.

رئیسی FATF را به واکسن گره زد یا روحانی؟ 30 شهریور 1400
انتقاد رئیس جمهور به دولت دوازدهم

رئیسی FATF را به واکسن گره زد یا روحانی؟

عضویت ایران در سازمان همکاری های شانگهای و واردات واکسن به کشور، رئیس جمهور را بر آن داشته تا آهسته آهسته انتقادات خود به دولت حسن روحانی و سیاست های خارجی او را رساتر به زبان آورد. ابراهیم رئیسی که روز گذشته با فرزندان و خانواده شهدا دیدار داشت بر این نکته پافشاری کرد که […]

داستان تخلفات ایرلاین ها 30 شهریور 1400
منتقدان می گویند شرکت های هواپیمایی از هر فرصتی برای تخلف استفاده می کنند

داستان تخلفات ایرلاین ها

ماجرای افزایش ناگهانی قیمت بلیت های شرکت های هواپیمایی در شرایط پرترافیک خبری به نسبت تکراری است و در حوادث و روزهای مختلف رخ داده است؛ چه ریشه این ترافیک زلزله در یک استان باشد و چه سفر زیارتی. تازه ترین خبر به موضوع دوم مربوط است و بلیت های آژانس های هوایی برای سفر به شهرهای زیارتی عراق روزبه روز گران تر می شوند و نکته خبرساز هم ترفندهای مختلف برای رسیدن به این افزایش قیمت است؛ اما در سمت دیگر شرکت های مسافربری هوایی و ایرلاین ها معتقدند قیمت های مصوب استاندارد نیست یا اینکه روند عملکرد خود را قانونی می دانند. ماجرا تازه اما دقیقا چه هست و ریشه این مشکلات به چه برمی گردد؟

معادله ناهمخوان کتابخوانی در ایران 30 شهریور 1400
چرا مقایسه استانی سرانه مطالعه نادرست است؟

معادله ناهمخوان کتابخوانی در ایران

  متاسفانه بر اساس آمار رسمی منتشر شده توسط مرکز آمار ایران، خوزستان در ردیف پانزدهم در حوزه ی کتابخوانی غیر درسی ( بجز کتاب های ادعیه )  و پس از استان هایی قرار گرفته که حتا از نظر میزان شهرنشینی، توسعه نیافته تر محسوب می شوند!

حمایت از سرمایه گذاران داخلی رکن اصلی توسعه در خوزستان 30 شهریور 1400

حمایت از سرمایه گذاران داخلی رکن اصلی توسعه در خوزستان

فعالین بخش خصوصی به عنوان رزمندگان جبهه اقتصادی می‌توانند با تکیه بر توان داخلی و افزایش تولیدات در کنار صادرات محصولات و خدمات عاملی برای اشتغال زایی و همچنین افزایش ارزآوری به کشور شوند. ...

مساله تاریخی یا دستمایه مناقشات سیاسی؟ 30 شهریور 1400
همراه با هفته دفاع مقدس-شماره3

مساله تاریخی یا دستمایه مناقشات سیاسی؟

واکاوی یک پرسش کلیدی درباره زمان آگاهی فرماندهان «کربلای ۴» از هوشیاری دشمن نسبت به این عملیات نافرجام