رئیس قوه قضائیه در ادامه بازدیدهای میدانی خود از مراجع و مراکز قضایی، از دادسرای کارکنان دولت (ناحیه ۲۸ تهران) به صورت سرزده بازدید کرد و از نزدیک در جریان کم و کیف خدمت رسانی قضایی به مردم و مراجعان در این دادسرا قرار گرفت. به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، اژه ای حین بازدید […]

رئیس قوه قضائیه در ادامه بازدیدهای میدانی خود از مراجع و مراکز قضایی، از دادسرای کارکنان دولت (ناحیه ۲۸ تهران) به صورت سرزده بازدید کرد و از نزدیک در جریان کم و کیف خدمت رسانی قضایی به مردم و مراجعان در این دادسرا قرار گرفت.

به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، اژه ای حین بازدید از بخش ها و واحدهای مختلف دادسرای کارکنان دولت، از مسئولان و متصدیان مربوطه درخصوص فرآیند رسیدگی، موجودی و نوع پرونده ها، سوالاتی را مطرح کرد و توصیه هایی را خطاب به آنها پیرامون ارتقای کیفیت خدمت رسانی به مراجعه کنندگان بیان داشت.

گفت وگوی چهره به چهره و بی واسطه با مردم یکی دیگر از برنامه های محسنی اژه ای در جریان بازدید از دادسرای کارکنان دولت بود؛ بر همین اساس رئیس قوه قضائیه با تنی چند از مراجعه کنندگان به این مرجع قضایی به گفت وگو پرداخت و ضمن استماع موضوعات مطرح شده، دستورات مقتضی را برای پیگیری و رفع مشکلات آن مراجعه کنندگان به مسئولان ذی ربط صادر کرد.

رئیس قوه قضائیه در بخشی از بازدید خود از شعب بازپرسی دادسرای کارکنان دولت، دلایل تفاوت موجودی پرونده ها در برخی شعب نسبت به شعب دیگر را جویا شد و به مسئولان مربوطه درخصوص راکد ماندن پرونده ها و عدم ارجاع بموقع آنها به شعب بازپرسی تذکر داد و ضمن برحذر داشتن مسئولان دادسرای کارکنان دولت از نگهداری و عدم ارجاع غیرموجه و بی دلیل پرونده ها، این امر را از مظاهر فساد دانست.

در جریان این بازدید زمانی که رئیس عدلیه، متوجه شد در مواردی عدم توازن در ارجاع پرونده ها به شعب مختلف بازپرسی کارکنان دولت وجود دارد ضمن تذکر به دادستان تهران دستور داد چنانچه رویه ارجاع پرونده ها در شعب بازپرسی دادسرای کارکنان دولت تا یک ماه دیگر اصلاح نشود، نسبت به برخورد قانونی با مسئول مربوطه این بخش اقدام مقتضی به عمل آید.

در حین گفت وگوهای بی واسطه اژه ای با مراجعان به دادسرای کارکنان دولت، یکی از مراجعه کنندگان نزد رئیس قوه قضائیه ادعایی را در باب پرونده اش مطرح کرد که رئیس عدلیه با شنیدن این ادعا همراه با فرد مدعی، شخصا به شعبه مربوطه مراجعه و موضوع را پیگیری کرد.

رئیس قوه قضائیه همچنین در بخشی از بازدید امروز خود، در سالن ملاقات مردمی دادستانی تهران که روزهای چهارشنبه میزبان حدود ۱۰۰ مراجعه کننده است، حضور یافت و با معاونان دادستان و مردمی که جهت پیگیری مفاد پرونده خود و پیشبرد آن به این واحد مراجعه کرده بودند، به صورت ویژه به گفت وگو پرداخت و در همین راستا دستورات مقتضی را به منظور تسریع در رسیدگی ها صادر کرد. همچنین در جریان بازدید میدانی دیروز رئیس دستگاه قضا از دادسرای کارکنان دولت، به مانند سایر بازدیدهای رئیس عدلیه از مراجع و مراکز قضایی، نامه های مردمی برای ترتیب اثر دادن و رسیدگی جمع آوری شد.

  • نویسنده : صدای هم وطن
  • منبع خبر : پیوند ایرانیان