جشنواره شهد رسانه توسعه نیشکر و صنایع جانبی همزمان با نخستین جشنواره ملی برداشت نیشکر در شرکت کشت و صنعت نیشکر حکیم فارابی برگزار شد. 

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در آیین اختتامیه نخستین جشنوره شهد رسانه با قدردانی از اصحاب رسانه که با قلم و نوشته های خود جایگاه صنعت نیشکر در کشور را ارتقا دادند و موجب معرفی بهتر توانمندی های صنعت نیشکر شدند، ابراز امیدواری کرد در جشنواره های آینده آثار بیشتر و بهتری از اصحاب قلم تولید شود و در معرض افکار عمومی قرار گیرد.

عبدعلی ناصری با اشاره به جایگاه صنعت نیشکر خوزستان در کشور و نقش آن در توسعه و ایجاد اشتغال مولد برای جوانان بومی و روستاهای همجوار گفت: توسعه پایدار باید دربرگیرنده انسان ، محیط زیست و اقتصاد باشد و اگر یکی از این عناصر نادیده گرفته شود توسعه پایدار اتقاق نخواهد افتاد.

وی با اشاره به استفاده از فناوری نوین روز دنیا در بخش صنعت ، کشاورزی و آبیاری در طرح های هفت گانه نیشکری گفت: این واحدها نسبت برخی مجتمع های نیشکری فعال در خوزستان ۵۰درصد کمتر آب مصرف می کنند و ۲ برابر متوسط جهانی نیشکر در واحد سطح نیشکر برداشت می‌کنند.

ناصری به دیگر تولیدات جانبی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی اشاره کرد و افزود: با وجود تحریم‌های ظالمانه ،در این شرکت کیفی ترین ام.دی.اف تولید می شود و در کنار آن الکل صنعتی ، خمیرمایه و خوراک دام به بازار عرضه می‌کند.

وی از اصحاب رسانه خواست ظرفیت های این صنعت اشتغال زا را بهتر معرفی ولی در عین حال این صنعت را نقد کنند.

ولید آلبوناصر رییس روابط عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی و دبیر جشنواره شهد رسانه از مجموعه اصحاب رسانه که در این جشنواره شرکت کردند قدردانی و ابراز امیدواری کرد در دومین جشنواره شهد رسانه که سال آینده برگزار خواهد شد حضور بیشتری داشته باشند. وی گفت: این جشنواره قرار بود در روز ۱۷ مرداد ماه ۱۴۰۰روز خبرنگار برگزار شود ولی به علت وضعیت قرمز کرونایی در خوزستان و اهواز تا امروز  به تعویق افتاد و  خبر خوش  هم این است که برگزاری  جشنواره شهد رسانه در تقویم سالانه ی  شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی  گنجانده شده و دبیرخانه دائمی  آن نیز راه اندازی  شده است.

پرویز افشار بابادی مدیرعامل خانه مطبوعات خوزستان نیز در آیین اختتامیه این جشنواره گفت: این خانه از هر کار فرهنگی مرتبط با رسانه و کمکی که اصحاب رسانه می توانند به توسعه استان داشته باشند استقبال می کند. وی از شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در برگزاری و تدارک این جشنواره فرهنگی قدردانی و تشکر کرد.

دیگر سخنران این مراسم شهرام گراوندی، مدیر برنامه ریزی خانه مطبوعات استان خوزستان،  پیشرفت صنعت نیشکر در خوزستان را با صنعت نفت مقایسه کرد که می تواند هم از نظر درآمد و ارز آوری و هم اشتغال  بسیار مفید واقع شود.

وی افزود: نمی توان  کتمان کرد که امروز قطار مدیریت کشت و صنعت نیشکر در خوزستان روی  ریل افتاده و در اکثر حوزه ها ، شاخص های  استاندارد مدیریتی  مراعات شده است.  وی از مدیریت روابط عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی  بعنوان نمونه ی  موفقی از تحویل کار به کاردان  یاد کرد و آرزوی  امیدواری  کرد  تعامل این شرکت با رسانه ها روز به روز  افزایش یابد و جشنواره شهد رسانه نیز بعنوان یک حرکت زیبا و ماندگار هر سال تکرار شود.

 

معرفی برگزیدگان:

براساس رای هیات داوران این جشنواره در بخش “سردار قاسم سلیمانی” کوثر کریمی ، علی نواصر و حدیث کریمی رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

در بخش کرونا زهرا رضاپور، کوثر کریمی و مرتضی آژند مقام های اول تا سوم را به دست آوردند.

در بخش تیتر ملیحه گریزی نسب ، پدرام طاهری و مرتضی آژند اول تا سوم شدند و در بخش گزارش کوثر کریمی ، ملیحه گریزی نسب و شهرزاد امیری به عنوان نفرات برتر اول تا سوم شناخته شدند.

هیات داوران در بخش یادداشت سمیه غافلی ، مرتضی آژند و احسان سپهوند را به عنوان نفرات اول تا سوم برگزید.

همچنین در بخش خبر شایان حاجی نجف ، محمدرضا بنوره و خانم دلال شهبازی اول تا سوم شدند.

 

 

 

عکاس: وهاب کروشاوی

  • نویسنده : صدای هم وطن
  • منبع خبر : پیوند ایرانیان