مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون از تعمیر و راه اندازی پیش از موعد ایستگاه تزریق گاز مارون پس از تعمیر شاخه B آن که در تاریخ ۲۹ مهر دچار حادثه شده بود خبر داد و اعلام کرد که ایستگاه در تاریخ ۱۳ آبان به طور کامل در مدار قرار گرفته است. به […]

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون از تعمیر و راه اندازی پیش از موعد ایستگاه تزریق گاز مارون پس از تعمیر شاخه B آن که در تاریخ ۲۹ مهر دچار حادثه شده بود خبر داد و اعلام کرد که ایستگاه در تاریخ ۱۳ آبان به طور کامل در مدار قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، مهندس حمید کاویان با بیان اینکه ایستگاه تزریق گاز مارون طی دو مرحله تراکم و خنک سازی، گاز ورودی را از فشار ۹۳ بار به ۲۷۶ بار افزایش داده و از طریق ۱۶ حلقه چاه تزریقی به مخزن مارون تزریق می کند، گفت: این فشارافزایی و تزریق گاز از عوامل اصلی تولید پایدار و نگهداشت آن در زمان برداشت ثانویه از مخزن به شمار می آید.

وی افزود: پس از نصب یک توربین جدید و رفع اشکالات تعمیراتی، ردیف دوم ایستگاه راه اندازی شد و در مدار قرار گرفت اما به دلیل ترکیدگی شاخه B تغذیه کننده هدر تزریقی، فشار شبکه به طور ناگهانی دچار افت شدید شد و به خاطر نزدیکی محل ترکیدگی، طبق دستورالعمل های واکنش در شرایط اضطراری، توقف کلی واحد و بستن شیرآلات قطع جریان در دستور کار قرار گرفت و شبکه به صورت کامل تخلیه شد.

مهندس حمید کاویان ضمن تقدیر از تلاش های کارگروه ایمنی، فنی و عملیاتی شرکت به خاطر هوشیاری و اقدام به موقع یادآور شد: خوشبختانه با اتخاذ تصمیمات فنی و اجرای سریع دستورالعمل های تعمیراتی، در کمترین زمان ممکن، شاخه B راه اندازی و ایستگاه به صورت کاملا ایمن و با حداکثر ظرفیت در مدار قرار گرفت.

  • نویسنده : صدای هم وطن
  • منبع خبر : صدای هم وطن