جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه نیروی انتظامی تکیه‌گاه و ملجاء مردم است، گفت: در مقابله با سرقت باید تحول اساسی صورت گیرد.

سردار قاسم رضایی در جلسه کمیسیون عملیاتی انتظامی که با حضور فرمانده انتظامی استان خوزستان، معاونان و شهرهای شمالی استان برگزار شد، اظهار کرد: این استان بیش از ۲۳ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده، اینجا واقعاً کربلاست و برای اینکه ما در آرامش و آسایش باشیم خون بهترین جوانان ریخته شده و امروز ما امانتداران آن‌ها هستیم.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی افزود: هر فردی که بخواهد هنجارشکنی کرده و امنیت جامعه را خدشه‌دار کند، خط قرمز پلیس است و مأموران پلیس مثل عقاب آن‌ها را دستگیر خواهند کرد.

جانشین فرمانده ناجا افزود: نیروی انتظامی تکیه‌گاه و ملجاء مردم است و باید با قاطعیت و بدون مماشات با هنجارشکنان برخورد کند.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی مسئول حفظ نظم و امنیت مردم است، گفت: به فرموده مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیروی انتظامی مظهر اقتدار است پس مماشات و ملاحظه‌کاری معنی ندارد و باید با اقتدار اقدام کرد.

سردار رضایی بیان کرد: باید از امروز با هدف‌گذاری، تحول اساسی در شهرستان‌های شمالی استان خوزستان در حوزه مقابله با سرقت و اولویت‌بندی آن از سرقت‌های مسلحانه به‌عنف و.. صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه اقدامات باید به گونه‌ای باشد که تحول فکری، منشی، انگیزشی و حرکتی در نیروها ایجاد شود، گفت: برای پیشگیری از سرقت به شهروندان موارد لازم آموزش داده شود.

سردار رضایی با اشاره به اینکه مجازات‌های تعیین‌شده در قانون با جرایم متناسب نیست، تصریح کرد: در مواردی که با سلاح غیرمجاز به‌صورت آشکار در مراسمات عروسی، عزا و درگیری‌های طایفه‌ای تیراندازی می‌شود، ضمن توقیف سلاح، عاملان تیراندازی نیز دستگیر خواهند شد.

  • منبع خبر : ایسنا