اهواز- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان از افتتاح طرح‌های آب‌رسانی به ۴۲ روستای این استان خبر داد.

صادق حقیقی پور پیش از ظهر امروز سه شنبه درباره آب‌رسانی به ۴۲ روستای استان خوزستان در پویش الف – ب – ایران وزارت نیرو، اظهار کرد: طرح‌های آب‌رسانی به ۴۲ روستای خوزستان توسط وزیر نیرو در خوزستان افتتاح شدند.

وی افزود: این روستاها در پنج شهر استان خوزستان که شامل ۱۱ روستا در رامشیر «روستاهای شاوه چای عوفی»، ۶ روستا در بخش‌های مرکزی و غیزانیه اهواز «روستاهای حاشیه دز و شعیط و ملچ»، ۱۴ روستا در جفیر شهرستان هویزه، ۹ روستا در روستاهای ام السراجینه و کاییدیه شهر باوی و دو روستای حومه غربی رامهرمز است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان بیان کرد: از این ۴۲ روستا، ۲۶ روستا با جمعیت یک هزار و ۷۷۲ خانوار و جمعیتی بالغ‌بر هفت هزار و ۲۴۱ نفر حضور داشته است که فاقد شبکه آب‌رسانی بوده و با تانکر سیار آب‌رسانی می‌شدند اما با بهره‌برداری از این پروژه‌ها، مشکل این خانواده‌ها در تأمین آب شرب از طریق شبکه برطرف شد.

حقیقی پور تصریح کرد: این پروژه‌ها با خط انتقالی به طول ۹۷ کیلومتر و ۹۸ کیلومتر شبکه توزیع اجرا شده است که میزان تولید آب آشامیدنی ۴۰ لیتر در ثانیه است و با افتتاح این پروژه‌ها بیش از ۱۱ هزار نفر از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: این پروژه‌ها از اعتبارات صندوق توسعه ملی از سال ۹۸ اجرا شده‌اند و بیش از ۳۷ میلیارد تومان اعتبار این پروژه‌ها بود.

  • نویسنده : صدای هم وطن
  • منبع خبر : پیوند ایرانیان