طبق اطلاع واصله از منابع موثق در حالی که بیش از یک هفته از امضای قرارداد واگذاری ۶۰ درصد سهام شرکت فولاد اکسین به فولاد خوزستان از سوی علی محمدی مدیرعامل سابق شرکت فولاد خوزستان می‌گذرد و مقرر بود بر اساس توافق قبلی با محمد شریعتمداری وزیر رفاه این اتفاق مهم سرانجام صورت گیرد، ظاهرا مواضع برخی از نمایندگان خوزستانی با چنین اتفاقی در پارادوکس قرار گرفته و به وزیر رفاه فشار آورده‌اند که فعلا دست نگه دارد!

اینکه چرا و در چه معادله‌ای می‌بایستی این نمایندگان نقشی داشته باشند جای تعجب است زیرا واگذاری سهام فولاد اکسین به شرکت مادری امری منطقی و دارای توجیه اقتصادی بوده و باعث استحکام ۴۰ درصد دیگر سهام که مربوط به گروه ملی است، می‌شود و عملا گروه ملی را نیز از بحران خارج خواهد کرد و دیگر شاهد تظاهرات کارگران این واحد تولیدی و رکود آن نخواهیم بود.

از این حیث رفتار این نمایندگان با هیچ چهارچوب اقتصادی و حتی امنیتی قابل توجیه نیست. یقینا در آینده نزدیک افکار عمومی در خوزستان پشت پرده این رویدادها را باید پیگیری کنند تا اساسا مشخص شود چه دست‌هایی تاکنون مانع واگذاری فولاداکسین شده‌اند. قبل از این تصور می‌شد سنگ‌اندازی‌ها از خارج خوزستان رقم می‌خورد اما حالا مشخص شده که مشکل این واگذاری به مواضع و منافع برخی در استان گره خورده است!

  • نویسنده : صدای هم وطن
  • منبع خبر : فلزات آنلاین