مدیر تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: به دلیل قطع شدن برق کارخانه، ۴۰هزار تن از برنامه تولید عقب مانده ایم. بهرنگ اهدایی در خصوص متوقف شدن خط تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان به دلیل قطعی برق، اظهار کرد: با توجه به شرایط اضطراری به وجود آمده برای انرژی و برق در کشور و به […]

 مدیر تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: به دلیل قطع شدن برق کارخانه، ۴۰هزار تن از برنامه تولید عقب مانده ایم. بهرنگ اهدایی در خصوص متوقف شدن خط تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان به دلیل قطعی برق، اظهار کرد: با توجه به شرایط اضطراری به وجود آمده برای انرژی و برق در کشور و به خصوص در خوزستان، تصمیماتی اتخاذ شد مبنی بر اینکه تولید کارخانه های فولادی و سیمانی متوقف و انرژی مورد مصرف در این صنعت ها در بین مناطق مسکونی تقسیم شود.

وی با اشاره به اینکه توقف تولید در کارخانه، تاکنون باعث ضرر ۱۳۵میلیارد تومانی شده است، افزود: آخرین روز تولید در شرکت به ۱۵ تیرماه باز می گردد و این توقف تولید موجب شد حدود ۴۰هزار تن از برنامه تولید عقب بمانیم. مدیر تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان تصریح کرد: پس از این مساله، شرکت وارد عمل شد و تعمیرات سالانه ای  را که هر سال در مهرماه یا آبان ماه به مدت دو هفته انجام می شد جایگزین زمان توقف خط تولید کرد. اهدایی عنوان کرد: بخش هایی از این تعمیرات که بر عهده شرکت بوده، انجام شده است و در زمینه کار در دیگر بخش ها مانند نسوزکاری کوره ها که مربوط به پیمانکار است سریعا قرارداد منعقد شد. وی در خصوص بازگشت به تولید شرکت تصریح کرد:  به محض اینکه اجازه تولید به ما ابلاغ شود با تمام توان به تولید خود ادامه خواهیم داد و تناژ از دست رفته خود را طی چند ماه جبران می کنیم. مدیر تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان با بیان اینکه تنش های آبی در استان خوزستان تاکنون تاثیری بر تولیدات فولاد اکسین نداشته است، افزود: برای عملیات نورد حجم زیادی از آب نیاز نیست. آب مورداستفاده در خط تولید مرتبا در حال گردش است و تصفیه می شود. اهدایی در خصوص ژنراتورها و موتورهای تامین برق گفت: عملیات نورد میزان برق زیادی نیاز دارد. کارخانه به موتورهای برق و دیزل ژنراتور مجهز است، اما اینها برای استفاده های اضطراری در کارخانه طراحی شده اند و جوابگوی برق مصرفی موردنیاز برای تولید نیستند.

  • منبع خبر : پیوند ایرانیان