آیین بهره برداری از قطعه دوم و سوم خط اول طرح شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس هفته آینده برگزار می شود و به این ترتیب، آب شیرین خلیج فارس به استان یزد می رسد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از آیین بهره برداری و شروع عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان به استان‌های شرقی و مرکزی کشور توسط رئیس جمهور طی هفته آینده خبر داد.

علیرضا رزم حسینی عنوان کرد: این آیین روز یکشنبه به صورت ویدیوکنفرانسی با حضور رئیس جمهور برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به جزییات این پروژه گفت: قطعه دو خط یک انتقال آب خلیج فارس به صنایع سرچشمه و قطعه سه خط یک انتقال آب از خلیج فارس به اردکان (چادرملو) در این روز افتتاح خواهد شد.

وزیر صمت همچنین اعلام کرد: عملیات اجرایی خط دو انتقال آب از خلیج فارس به استان‌های خراسان جنوبی و خراسان رضوی نیز با دستور ویدیوکنفرانسی رییس جمهور آغاز می‌شود.

رزم حسینی در خصوص انتقال آب به اصفهان به عنوان بخش دیگری از طرح، بیان کرد: روز یکشنبه همچنین عملیات اجرایی خط سه انتقال آب از خلیج فارس به استان اصفهان آغاز خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به آغاز عملیات اجرایی خط چهار انتقال آب به سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این روز به صورت همزمان عملیات اجرایی انتقال آب از دریای عمان (چابهار) به زاهدان نیز آغاز می‌شود.

وزیر صمت، حجم سرمایه گذاری در این طرح ملی انتقال آب خلیج فارس و دریای عمان را ۱,۲۰۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

وی افزود: به عینیت رسیدن این رویای ناباورانه با افتتاح کامل خط اول و با این ریل گذاری صحیح و اجرای خطوط ۲ و ۳ و ۴، حیات و امید به توسعه پایدار را در فلات مرکزی و شرق کشور شاهد خواهیم بود.

  • نویسنده : صدای هم وطن
  • منبع خبر : پیوند ایرانیان