مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: طی نیمه نخست امسال به رغم شرایط تحریم و شیوع ویروس کرونا، این شرکت با تولید ۴۱۸ هزار تن انواع ورق فولادی رکورد حجم تولید قبلی خود را شکست.

امین ابراهیمی چهارشنبه در نشست اعلام دستاوردهای فولاد اکسین خوزستان در محل این شرکت با اشاره به افزایش از ۷۰ درصدی تولید ورق‌های API اظهار داشت : رشد ۷۰ درصدی در تولید این ورق‌های فولادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان از تحقق شعار مقام معظم رهبری در جهش تولید دارد.

وی افزود: با افزایش اعتبار طرح‌های عمرانی و توسعه شرکت به میزان ۲۵۰ میلیارد ریال بسیاری از پروژه‌های به جای مانده از سال‌های گذشته تکمیل شده و یا هم‌اکنون در فاز اجرایی هستند.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان بیان کرد: با تلاش های صورت گرفته و با هدف حفظ روند تولید و حفاظت ارزش نقدینگی شرکت در شرایط تورمی، طی ۶ ماه اول امسال ۴۷۳ هزار تن اسلب خریداری شد که ۳۵ درصد نسبت به مشابه سال گذشته افزایش داشته است ، تامین این میزان مواد اولیه می‌طلبد ظرفیت نگهداری انبارش اسلوب از ۵۰ هزار تن به ۱۵۰ هزار تن افزایش یابد.

ابراهیمی با اشاره به محصولات جدید این شرکت در بازار یادآوری کرد: نوآوری و ابتکار در طراحی محصولات جدید موجب شد چندین نوع ورقه فولادی جدید روانه بازار داخلی و بین‌المللی شود که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به ورق صادراتی ۳۵۵PJH برای مخازن با دمای بالا اشاره کرد، دستیابی به روش تولید ورق A۵۱۶ گرید ۷۰ نیس برای ساخت مخازن تحت فشار برای ذخیره میعانات اسیدی از اتفاقات مهم تولیدی دیگر در این شرکت است.

وی از توسعه مجتمع فولادسازی گفت و تصریح کرد: ۶ ماهه نخست امسال فرصتی برای شروع حرکت به سمت بزرگ‌ترین رویداد سال‌های اخیر فولاد اکسین با توجه به ضرورت تکمیل زنجیره تامین در حوزه بالادستی شرکت، طرح توسعه مجتمع فولادسازی در سند استراتژی شرکت مصوب و مجوزهای لازم از جمله مجوز زیست‌محیطی اخذ شد.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان ادامه داد : با شروع اقدامات اولیه در این مدت علاوه بر اخذ مجوزهای لازم، تعیین مشاور طرح و فراخوان مناقصه پیمانکار، فعالیت‌های عمرانی اولیه همانند محوطه‌سازی، عملیات اجرایی پست برق ۴۰۰ کیلو ولت آغاز شد تا در نیمه دوم امسال شاهد آغاز عملیات اجرایی مدرن ترین کارخانه فولادسازی کشور باشیم.

ابراهیمی با اشاره به اشتغال‌زایی شرکت فولاد اکسین خوزستان عنوان کرد: با اجرای طرح توسعه شرکت فولاداکسین تا سه سال آینده ظرفیت تولید به یک میلیون و۵۰ هزار تن خواهد رسید که ۴۰ درصد ظرفیت تولید افزایش می‌یابد و در بحث اشتغال‌زایی حدود یک هزار نفر مستقیم و سه هزار نفر غیر مستقیم به اشتغال می‌رسند و در حوزه تامین مواد اولیه که در حال حاضر ناگزیریم از فولاد مبارکه و هرمزگان خریداری کنیم تا بتوانیم بالغ بر ۶ هزار گرید ورق‌های مختلف را که در حال حاضر به صورت ۱۰۰ درصد وارد می‌شوند را داخل کشور بومی‌سازی کنیم.

  • نویسنده : صدای هم وطن
  • منبع خبر : صدای هم وطن