مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان از برگزاری نخستین دوره مسابقات ملی مهارت کارگران ایران ویژه شاغلین بنگاه‌های اقتصادی در بهمن ماه سالجاری خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان، شهرام ملایی هزاروندی مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان با اشاره به اینکه مسابقات در سه گروه ماشینکاری صنعتی، […]

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان از برگزاری نخستین دوره مسابقات ملی مهارت کارگران ایران ویژه شاغلین بنگاه‌های اقتصادی در بهمن ماه سالجاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان،
شهرام ملایی هزاروندی مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان با اشاره به اینکه مسابقات در سه گروه ماشینکاری صنعتی، طراحی مهندسی و جوشکاری برگزار می‌شود اظهار داشت: رشته‌های (تراشکاری یونیورسال، فرزکاری یونیورسال، تراشکاری CNC و فرزکاریCNC) در گروه ماشین کاری صنعتی، (جوشکاری SMAW، جوشکاری با گاز محافظ CO2 و جوشکاری با گاز محافظ آرگون) در گروه جوشکاری و (طراحی قطعات صنعتی به کمک نرم افزارSOLIDWORKS، طراحی قطعات صنعتی به کمک نرم افزارCATIA و برنامه‌نویسی PLC) در گروه مهندسی از رشته‌های این دوره از مسابقات می‌باشد.
ملایی هزاروندی با بیان این که هیچگونه محدودیتی برای معرفی تیم در ۱۰ رشته مسابقات برای هر بنگاه اقتصادی وجود ندارد، گفت: علاقمندان به شرکت در این مسابقات می‌توانند از تاریخ ۱۵/۹/۱۴۰۱ لغایت ۱۰/۱۰/۱۴۰۱ به وب سایت www. worldskills. ir/news/iwsc01 مراجعه و نسبت به معرفی تیم‌ها اقدام کنند.
ملایی هزاروندی؛ شناسایی وکشف استعدادهای برتر مهارتی ،ایجاد نشاط در جامعه کارگری و تغییرات مثبت رفتاری، افزایش بهره وری وکارآیی تحرک اجتماعی، پیشرفت شغلی، گسترش خلاقیت ونوآوری، کسب و انتقال تجربه و آشنایی با استاندارد‌های جدید مهارت از اهداف برگزاری این مسابقات برشمرد.
وی عنوان کرد: مسابقات ملی مهارت کارگران را بر اساس استانداردهای بین المللی بصورت سالانه برگزار می‌شود و از مشارکت بنگاههای اقتصادی در برگزاری نخستین دوره مسابقات ملی مهارت کارگران استقبال می‌ شود.
ملایی هزاروندی اضافه کرد: بنگاه‌های اقتصادی حامی این رویداد می‌توانند از امتیازات ماده ۶ آیین نامه اجرایی قانون نحوه کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور (مصوب هیأت محترم وزیران در تاریخ ۱۹/۰۵/۱۴۰۱) بهره‌مند شوند.
وی خاطرنشان ساخت: با اعطای مدال طلا، نقره و برنز به همراه جوایز نفیس به نفرات اول تا سوم هر رشته، از برگزیدگان مسابقات ملی مهارت کارگران تجلیل می‌شود و علاوه بر آن برای برگزیدگان کارت مربیگری و آزمون‌گری فنی و حرفه‌ای و گواهینامه حضور در مسابقات مذکور صادر خواهد شد.

  • نویسنده : صدای هم وطن
  • منبع خبر : ایران خبر