اهواز – ایرنا – سرپرست شرکت توزیع برق اهواز گفت: با وجود اطلاع رسانی گسترده مبنی بر کاهش مصرف برق به دلیل شرایط سخت آب و هوایی و مشکل کمبود برق ، از ابتدای تابستان امسال تاکنون ۱۶ هزار و ۱۰۰ حادثه در جعبه برق و کابل سرویس مشترکان پر مصرف در کلانشهر اهواز گزارش […]

اهواز – ایرنا – سرپرست شرکت توزیع برق اهواز گفت: با وجود اطلاع رسانی گسترده مبنی بر کاهش مصرف برق به دلیل شرایط سخت آب و هوایی و مشکل کمبود برق ، از ابتدای تابستان امسال تاکنون ۱۶ هزار و ۱۰۰ حادثه در جعبه برق و کابل سرویس مشترکان پر مصرف در کلانشهر اهواز گزارش شد.

مهرداد فارسی مدان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در روزهای گرم و مرطوب امسال علاوه بر کاهش چشمگیر تولید برق توسط نیروگاه های برق آبی شاهد معضل گسترش بی رویه سو استفاده از برق از سوی دارندگان غیرمجاز دستگاه های استخراج رمز ارز در کلانشهر اهواز بودیم.

وی با اشاره به وقوع حوادث ناشی از مصرف بالای برق از سوی برخی مشترکان افزود: برخی مشترکان در کلانشهر اهواز بدون در نظر گرفتن شرایط ناشی از کم آبی و کاهش تولید، با رعایت نکردن الگوی مصرف زمینه بروز حادثه آتش سوزی در جعبه برق و کابل سرویس برق را فراهم آوردند.

فارسی مدان اظهار داشت: از آغاز فصل گرما تاکنون با اجرای راهکارها، تماس و ارسال پیام از سوی مرکز کنترل و پایش انرژی تعداد مشترکان پر مصرف برق در اهواز از ۱۳ درصد به هفت درصد کاهش یافت.

وی ضمن تاکید بر رعایت الگوی مصرف برق گفت: با وجود استمرار گرما و شرجی طی روزهای آینده از شهروندان تقاضا داریم تا حداکثر همکاری را با مجموعه صنعت برق به ویژه در شرایط سخت کرونایی داشته باشند.

تعداد کل مشترکان برق کلانشهر اهواز بالغ بر ۶۰۲ هزار مشترک است که براساس این آمار۴۲ هزار و ۱۴۰ مشترک نسبت به رعایت الگوی مصرف بی توجه بوده اند.

سدهای خوزستان امسال به دلیل خشکسالی با کاهش چشمگیر ورودی آب مواجه شدند. این موضوع تولید برق در کشور را با مشکل مواجه کرده است.