مدیر تعمیرات سد و نیروگاه مسجدسلیمان در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاههای برق آبی خوزستان از آغاز عملیات تعمیرات ژنراتور ۲۵۰ مگاواتی واحد سه نیروگاه سد مسجدسلیمان خبر داد . ابراهیم شجاعی  با بیان این خبر اظهار داشت : با توجه به عمر ژنراتورهای نیروگاه مسجدسلیمان و حادثه ای که در سال ۱۳۹۸ برای […]

مدیر تعمیرات سد و نیروگاه مسجدسلیمان در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاههای برق آبی خوزستان از آغاز عملیات تعمیرات ژنراتور ۲۵۰ مگاواتی واحد سه نیروگاه سد مسجدسلیمان خبر داد .

ابراهیم شجاعی  با بیان این خبر اظهار داشت : با توجه به عمر ژنراتورهای نیروگاه مسجدسلیمان و حادثه ای که در سال ۱۳۹۸ برای ژنراتور واحد دو نیروگاه رخ داد ، پس از بررسی های لازم و تشکیل جلسات فنی میان معاونت فنی و مهندسی شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه مسجدسلیمان و شرکت تعمیرات این ناحیه و با هماهنگی مجموعه معاونت سد و نیروگاه سازمان آب و برق خوزستان ، تصمیم بر این شد تا عملیات تعمیرات اصلاحی بر روی ژنراتور واحد سه در دستور کار قرار گیرد.

مدیر تعمیرات سد مسجدسلیمان در ادامه گفت : از مهم ترین اقدامات در این زمینه ، شناسایی و اصلاح تمامی نقاط pd  در قسمت overhang سیم پیچ ژنراتور بر اساس روشهای استاندارد ، شناسایی و تعویض کپ های روی شینه های در معرض استرس .عملیات lashing  در نقاط آسیب دیده نخ بندی شده ژنراتور، شستشوی سیم پیچ و قطب ها ، رنگ آمیزی سیم پیچ با رنگ عایقی و انجام تست های لازم جهت اطمینان از عایق ژنراتور و قطب ها انجام شد.

وی در پایان اعلام داشت : تمامی اقدامات یاد شده در راستای بالا بردن ضریب اطمینان بهره برداری جهت پایداری شبکه قدرت در زمان پیک شبکه و کمک به برق رسانی پایداری و مستمر به شبکه برق سراسری صورت گرفته است.

 

  • نویسنده : صدای هم وطن
  • منبع خبر : پیوند ایرانیان