حیدر علی عابدی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از تلاش‌های مریم حضرتی، معاونت پرستاری وزارت بهداشت در شرایط حساس کنونی تشکر کرد و گفت: ایشان به طور شایسته و شبانه‌روزی در حال تلاش بوده و طی این مدت کوتاه بسیاری از مشکلات سد راه فعالیت پرستاران را برطرف کرده است. عضو ناظر مجلس در […]

حیدر علی عابدی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از تلاش‌های مریم حضرتی، معاونت پرستاری وزارت بهداشت در شرایط حساس کنونی تشکر کرد و گفت: ایشان به طور شایسته و شبانه‌روزی در حال تلاش بوده و طی این مدت کوتاه بسیاری از مشکلات سد راه فعالیت پرستاران را برطرف کرده است.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری با تاکید بر اینکه قدردان زحمات پرستارانی هستیم که در صف مقدم بی توجه به دلخوری‌های گذشته از سیستم بهداشت و درمان کشور همچنان عاشقانه به مردم خدمت می‌کنند، افزود: هر چند که معاونت پرستاری توانست تعدادی از نیروهایی که وزارت بهداشت قول داده بود را جذب کند اما همچنان با کمبود بیش از۷۰ تا ۸۰ هزار پرستار در کشور مواجه هستیم.

وی با تاکید بر اینکه برای ارائه خدمات قابل قبول به مردم نیاز به جذب پرستار داریم، ادامه داد: طی دو ماه آینده که امیدوار هستیم پیک بیماری کرونا کاهش یابد مراجعات به مراکز درمانی افزایش خواهد یافت و با بار شدید بیمار غیرکرونایی در اردیبهشت ماه مواجه خواهیم بود که باید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمادگی لازم را داشته باشد و نسبت به جذب استخدام پرستار توجه بیشتری داشته باشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم، یادآور شد: می‌طلبد برای پیشگیری از فرسودگی شغلی پرستاران و افت کیفیت مراقبت از بیماران تلاش ها از سوی برای وزارت بهداشت برای جذب پرستار افزایش یابد./