بودجه پیشنهادی ٢۵ هزار و ۵۴٧ میلیارد ریالی شهرداری اهواز برای سال ۱٣٩٩ با اکثریت آرا تصویب شد. به گزارش سایت شهرداری اهواز، عصر امروز جلسه بررسی بودجه پیشنهادی سال ۱٣٩٩ شهرداری اهواز در صحن علنی شورای اسلامی با حضور شهردار اهواز، رئیس و اعضای شورا، معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی و معاون […]

بودجه پیشنهادی ٢۵ هزار و ۵۴٧ میلیارد ریالی شهرداری اهواز برای سال ۱٣٩٩ با اکثریت آرا تصویب شد.
به گزارش سایت شهرداری اهواز، عصر امروز جلسه بررسی بودجه پیشنهادی سال ۱٣٩٩ شهرداری اهواز در صحن علنی شورای اسلامی با حضور شهردار اهواز، رئیس و اعضای شورا، معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی و معاون مالی اقتصادی شهرداری اهواز برگزار و در نهایت با اکثریت آرا تصویب شد.
شهردار اهواز در نشست بررسی بودجه پیشنهادی سال ۱٣٩٩ شهرداری اهواز با بیان اینکه سال سختی را از نظر اقتصادی در کشور پشت سر گذاشتیم و پیش بینی ها حاکی از دشوارتر بودن سال آینده است، گفت:در تنظیم بودجه پیشنهادی سال ۹۹ تلاش کردیم تا واقعیت ها دیده شود و هزینه های جاری کاهش یابد؛ یکی از اولویت های مهم در ارایه بودجه پیشنهادی تکمیل پروژه های نیمه تمام است تا بتوانیم پروژه هایی در دستور کار را به سرعت تکمیل کنیم.
شاعری با اشاره به پروژه عمرانی نیمه تمام در سطح کلانشهر اهواز گفت: از دیگر اولویت‌های شهرداری اهواز توسعه زیرساخت‌های این شهر است.
شهردار اهواز اظهار کرد: ۶۳ درصد بودجه برای امور عمرانی و ۳۷درصد برای امور جاری است که ۶۳درصد بودجه عمرانی به حوزه حمل و نقل و ترافیک اختصاص یافت.
وی با بیان اینکه پیگیری های شهرداری اهواز برای دریافت عوارض آلایندگی به نفع شهرهای کوچک استان شد افزود: امسال سه نوبت از حساب های مجموعه نفت بابت حق آلایندگی برداشت داشتیم البته مبالغ برداشتی، فاصله زیادی با میزان واقعی پرداختی دارد اما همان مبالغ نیز به کمک شهرداری آمد، البته برای دریافت حق آلایندگی از شرکت نفت انتقاداتی داریم.
شاعری با بیان اینکه سهم درآمدهای ناپایدار شهرداری در بودجه سال ۹۹ کاهش یافته است افزود: سعی ما پایدارسازی و واقعی سازی درآمدهای شهرداری است.
شهردار اهواز گفت: از استاندار خوزستان درخواست تعیین تکلیف بودجه قطار شهری را داریم.
شاعری با عنوان اینکه سال آتی به دنبال مولدسازی دارایی های شهرداری و بهینه سازی آنها هستیم گفت: شهر اهواز به دلیل مشکلات برجا مانده از گذشته درگیر عقب ماندگی ها و مشکلات بسیاری است که بدون همکاری وزارت نفت قابل حل نیست.
شهردار اهواز بیان کرد: ۷۰ میلیارد تومان هزینه آسفالت خیابان های حفاری شده توسط آبفای اهواز است که روکش آنها خراب شده است، مقرر شد با تهاتر میان شرکت آبفا و شهرداری عملیات روکش آسفالت این خیابان ها توسط شهرداری اهواز انجام شود.
شاعری گفت: با وجود آسفالت یک میلیون متر مربع در سطح شهر اهواز هنوز تا وضعیت مطلوب فاصله داریم. اگر با همت همکارانم در شهرداری بتوانیم درآمدهای شهرداری را افزایش دهیم می توانیم بودجه اختصاص یافته به روکش آسفالت خیابان ها را بیشتر کنیم.
شهردار اهواز با اشاره به لزوم مدیریت واحد شهری گفت: مطابق قانون، ایجاد سیستم های هوشمند کنترل ترافیک با شهرداری است اما از سویی دیگر بخشی از درآمد حاصل از جرایم راهنمایی و رانندگی برای توسعه سیستم های هوشمند کنترل ترافیک باید در اختیار شهرداری قرار گیرد که این مساله رعایت نمی شود؛ نباید انتقادات تنها به سمت شهرداری باشد.
بکارگیری همه ظرفیت شهرداری اهواز برای مقابله با کرونا
شهردار اهواز با اشاره به شیوع ویروس کرنا و از دست دادن عده ای از هموطنانمان گفت: برای جلوگیری از انتقال بیماری کرونا و گسترش آن شهرداری اهواز اقداماتی را دستور کار قرار داد.
شاعری گفت: ضدعفونی معابر عمومی در سطح مناطق هشتگانه اهواز بخشی از اقداماتی است که به صورت شبانه انجام می شود، از شنبه شب نیز با هماهنگی استانداری خوزستان، بوستان ها و پارک های اهواز تعطیل اعلام شده و همچنین احتمال اعمال برخی محدودیت ها در مراکز تجاری با تصمیم شورای تامین خوزستان وجود دارد.
وی درخصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا نیز توضیح داد: همه ظرفیت های شهرداری اهواز برای مقابله با شیوع این ویروس به کار گرفته شده است؛ گندزدایی و ضدعفونی ساختمان های شهرداری و کنترل ورود و خروج کارکنان بخشی از اقدامات انجام شده است. سازمان آتشنشانی و حوزه خدمات شهری را مکلف کردیم که با همه توان و امکانات برای مقابله با ویروس و ضدعفونی کردن شهر پایکار بیایند.
شهردار اهواز در پایان از همکاری اعضای شورای اسلامی شهر و تصویب بودجه پیشنهادی تشکر کرد.
ابراهیم نوشادی معاون برنامه ریزی شهرداری اهواز در این نشست گفت: همه معیارهای مد نظر شورای شهر اهواز در تدوین بودجه سال آینده شهرداری اهواز مورد توجه قرار گرفته است.
معاون اقتصادی شهردار اهواز نیز در این نشست گفت: درآمد شهرداری اهواز یازده ماهه ابتدایی سال جاری در مقایسه با سال گذشته ۴۵ درصد رشد داشته است.