شرکت فولاد اکسین خوزستان با مشارکت شرکت فولاد خوزستان در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی اقدام به آزادسازی تعداد ۷۰ نفر زندانی غیر عمد کرد.

به نقل از روابط عمومی فولاد اکسین، مبلغ اختصاص یافته جهت این اقدام بالغ بر سه میلیارد ریال از سوی فولاد اکسین بوده که با موافقت هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت در اختیار ستاد دیه استان خوزستان قرار گرفت.

حجت السلام مرادی، رئیس دادگستری استان خوزستان در این مراسم بیان کرد: هر دو شرکت فولادی اکسین و خوزستان علاوه بر درخشش در تولید و رشد خوبی که داشته‌اند در مسئولیت‌های اجتماعی و امور این ‌چنینی پیشگام هستند. سرهنگ حاجتی معاون هماهنگی سپاه پاسداران استان خوزستان نیز از مدیران عامل دو شرکت که در امور خیر پیش‌قدم هستند تجلیل کرد و با تقدیر از عملکرد دو شرکت در امور عام‌المنفعه گفت: ای کاش در خوزستان تعداد مدیران شایسته‌ای نظیر مدیرعامل فولاد و فولاد اکسین داشتیم.

وی گفت: این افراد به دلیل مشکلات مالی کوچک و دیه غیر عمد درگیر زندان هستند و بسیاری از آن‌ها افراد تکنسین و اهل فن بوده که به دلیلبدهی و یا دیه غیر عمد گرفتار هستند. مهندس محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان به عنوان حامی اصلی این برنامه گفت: شرکت فولاد خوزستان در راستای انجام تعهدات اجتماعی خود همواره این دسته برنامه انسان‌دوستانه را دستور کار خود دارد و از فولاد اکسین نیز که در این مراسم مشارکت داشته تقدیر نمود و همچنین اعلام آمادگی کرد که در ایام دهه فجر نسبت به آزاد‌سازی تعدادی دیگر از زندانیان جرایم غیر عمد اقدام نماید. دکتر یارعلی زاده نایب رئیس هیئت‌مدیره فولاد اکسین در این مراسم با بیان اینکه شرکت فولاد اکسین خوزستان یک شرکت ملی است که سهام‌دار آن میلیون‌ها نفر تحت پوشش تامین‌اجتماعی و بازنشستگان هستند و در نهایت منفعت تلاش‌های این شرکت باید به همه برسد و حرکت رو به رشد شرکت در مسیر تولید این امکان را ایجاد کرده که اکسین بیشتر از گذشته در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی خود در استان خوزستان فعال‌تر باشد، اظهار امیدواری کرد این روند تداوم داشته باشد.

لازم به ذکر است شرکت فولاد اکسین خوزستان از ابتدای سال ۱۳۹۹ با نگاه ویژه به مسئولیت‌های اجتماعی خود در این زمینه ایفای نقش کرد که از جمله می‌توان به اهدای یک هزار بسته معیشتی در نیمه اول امسال به ارزش ۲۵ ریال اشاره کرد.

  • نویسنده : صدای هم وطن
  • منبع خبر : صدای هم وطن