این تفاهم نامه با هدف همکاری و مشارکت طرفین جهت توسعه و گسترش زیرساخت های توسعه فناوری و حمایت از فعالیت های دانش بنیان مُبتنی بر توانمندی های هر دو طرف منعقد گردیده است.

مهندس علیرضا دانشی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و دکتر محمد راضی جلالی رئیس پارک علم و فناوری استان خوزستان، در راستای رفع نیازهای فناورانه و راهبردی و ایجاد بستری مناسب جهت تحقق اقتصاد دانش‌بنیان از بستر شرکت های بومی این استان، تفاهم‌نامه‌ همکاری مشترک امضا نمودند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نفت‌خیز؛ با همت پژوهش و فناوری شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، این تفاهم نامه با هدف همکاری و مشارکت طرفین جهت توسعه و گسترش زیرساخت های توسعه فناوری و حمایت از فعالیت های دانش بنیان مُبتنی بر توانمندی های هر دو طرف اعم از توانمندی های علمی، تحقیقاتی، صنعتی، نیروی انسانی و پشتیبانی، منعقد گردیده است.

بر اساس این گزارش، تفاهم نامه یادشده در راستای تفاهم نامه همکاری پیشین و به منظور توافق اصولی برای اجرای پروژه های صنعتی شناسایی شده قابل همکاری شامل موارد اجرای پروژه هایی از قبیل انتقال داده در بستر خطوط لوله (PLT) ،سیستم ایمن سازی عملیات مشبک گازی (PSD)، بومی سازی ابزارهایی از قبیل Downhole video camera و هوشمندسازی چاه ها و مخازن خواهد بود.