همزمان با خودسوزی روح الله پرازیده فرزند شهید در شهر یاسوج، معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، دستور برکناری مدیرکل بنیاد شهید استان کهگیلویه و بویراحمد و معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد این استان را صادر و به همراه مددکار مزبور امر به معرفی هیات تخلفات کرد.

  همزمان با خودسوزی روح الله پرازیده فرزند شهید در شهر یاسوج، معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، دستور برکناری مدیرکل بنیاد شهید استان کهگیلویه و بویراحمد و معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد این استان را صادر و به همراه مددکار مزبور امر به معرفی هیات تخلفات کرد.

روح الله پرازیده فرزند شهید گل محمد پرازیده یکی از شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد روز سه شنبه ۲۷ مهر برای پیگیری درخواست خود به امور ایثارگران استانداری مراجعه کرده بود که مسئولان استانداری طی نامه ای، وی را به اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ارجاع دادند اما این جوان، پس از مراجعه به بنیاد شهید و امور ایثارگران، بنا به دلایلی مقابل ساختمان این بنیاد اقدام به خودسوزی کرد و پس از انتقال به بیمارستان ساعت ۱۰ صبح روز پنجشنبه ۲۹ مهر با وجود تلاش کادر درمانی بیمارستان امیرالمومنین(ع) شیراز به علت سوختگی ۸۰ درصد جان باخت.

دستور ویژه رئیس بنیاد شهید

در پی این حادثه معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دستور ویژه به منظور پیگیری سریع موضوع و اعزام نماینده ای به استان کهگیلویه و بویراحمد را صادر کرد. گزارش نهایی مدیرکل حوزه ریاست و مشاور عالی رئیس و مدیرکل بازرسی بنیاد شهید و امور ایثارگران که در همان ساعات اولیه به عنوان نمایندگان ویژه برای بررسی موضوع به این استان اعزام شده بودند به رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ارائه شد.

بر اساس این گزارش، همچنین دستوراتی برای دلجویی از خانواده و بازماندگان فرزند شهید صادر و مقرر شد هیاتی از بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم تشییع پیکر وی حضور یابد و کمک و مساعدت به فرزندان این مرحوم نیز بخش دیگری از این دستور است.

همچنین امیرحسین قاضی زاده هاشمی ،رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران  در نامه ای به استاندار کهگیلویه و بویراحمد، برکناری مشاور امور ایثارگران استانداری را نیز درخواست کرد که پس از آن مشاور ایثارگران استاندار کهگیلویه و بویراحمد توسط سید علی احمدزاده استاندار این استان عزل شد.

سیدعلی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در پی این حادثه دستور رسیدگی دقیق موضوع و برخورد با خاطیان و سهل انگاران حادثه را صادر کرد و در ادامه رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد موضوع را برای واکاوی به سازمان بازرسی اعلام کرده تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

بیانیه خانواده شهید

خانواده داغدار روح الله پرازیده فرزند شهید پرازیده پس از حادثه تلخ اخیر در پیامی اعلام کردند اجازه نخواهند داد مرگ فرزند شهید دستاویزی برای توطئه معاندان شود.

آنها ضمن تقدیر و تشکر از ابراز لطف و همدردی مردم و مسئولان بیان کردند: انتظار ما از مردم شریف یاسوج و تمام عزیزانی که بر اثر این حادثه آزرده شده اند این است که اجازه دهند بررسی های لازم توسط نهادهای متولی صورت پذیرد.

مراسم تشییع

ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح جمعه ۳۰ مهر پیکر روح الله پرازیده با حضور اقشار مختلف مردم، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و استاندار و جمعی از مدیران و فرماندهان نیروهای سه گانه و مسئولان کشوری و استانی برگزار و پیکرش در قبرستان شرف آباد شهر یاسوج به خاک سپرده شد.

  • نویسنده : صدای هم وطن