این نمایشگاه که با هدف معرفی صنایع دستی ایران در ترکیه بر پا شده است به مدت یک هفته در مرکز فرهنگی ترکان سایلان در منطقه مال‌تپه استانبول برگزار خواهد شد. بازدید کنندگان می‌توانند به صورت رایگان از این نمایشگاه بازدید و آثار مورد علاقه خود که در اینجا به نمایش گذاشته شده را خریداری […]

این نمایشگاه که با هدف معرفی صنایع دستی ایران در ترکیه بر پا شده است به مدت یک هفته در مرکز فرهنگی ترکان سایلان در منطقه مال‌تپه استانبول برگزار خواهد شد.
بازدید کنندگان می‌توانند به صورت رایگان از این نمایشگاه بازدید و آثار مورد علاقه خود که در اینجا به نمایش گذاشته شده را خریداری کنند.
عریفه عزیزی که غرفه انواع خاتم کاری را در این نمایشگاه برپا کرده است، در گفت‌وگو با خبرنگار آنادولو ضمن بیان اینکه نه سال است در ترکیه زندگی می‌کنند و مشغول به فروش عمده خاتم کاری در کاپالی چارشی هستند، گفت آثار خاتم کاری را از اصفهان به ترکیه می‌آورند و برای نمایش و فروش کالاهای خود در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند.
در این نمایشگاه همچنین تابلوهای نقاشی بهمن راضی علیایی، استاد هنرهای سنتی ترکیه در دانشگاه فاتح سلطان محمد و آثار دانشجویان وی نیز به نمایش گذاشته شده است.
سیبل کنیک، یکی از شاگردان استاد راضی علیایی به خبرنگار آنادولو گفت در آثاری که به نمایش گذاشته شده است، می‌خواهند بر همبستگی با مردم فلسطین در نوار غزه تاکید کنند.