برخی در این شرایط حساس به دنبال بازی با احساسات مردم و اخلال در امنیت کشور هستند، عاملان، آمران و کسانی که به این کار گستاخانه فضا دادند باید پاسخگو باشند و تبعات اجتماعی امنیتی آن به عهده کسانی است که قصور کردند.

نماینده مردم شهرکرد از شکایت از مدیرانی که در تأمین امنیت طرح انتقال آب بن به بروجن کوتاهی کردند، خبر داد.
‌‌
🔹احمد راستینه گفت: به عنوان نماینده مردم در دفاع از حقوق استان از وزیر نیرو، استاندار و مسؤول آب منطقه‌ای اصفهان به علت ترک فعل، هم به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی و هم به سازمان بازرسی شکایت خواهم کرد و انتظار پیگیری، اجرای قانون و عدالت را دارم.

🔹وی با قدردانی از سعه‌صدر و قانون‌مداری‌ مردم استان، افزود: طبق بند‌های دوم و سوم اصل ۱۵۶ قانون اساسی و همچنین قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور و وظیفه قانونی قوه قضائیه بر حفظ حقوق عامه و نظارت بر حسن اجرای قوانین و با توجه به احکام مقرر در مواد ۹۰، ۹۱، و ۹۲ قانون مدیریت خدمات کشوری هر مسؤولی که به وظیفه قانونی عمل نکند مرتکب ترک فعل شده و مجرم شناخته می‌شود.
‌‌
▫️نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی هم در تذکری به وزیر نیرو، گفت: وزیر نیرو باید پاسخگو باشد چرا در واگذاری زمین برای آبگیر طرح انتقال آب بن به بروجن تعلل می‌شود؟

▫️حجت‌الاسلام امیرقلی جعفری با انتقاد از به آتش کشیدن خودرو پیمانکار طرح انتقال آب بن به بروجن، افزود: عمل تخریب و از بین بردن آبگیر این طرح قانونی برای چندمین بار است که اتفاق می‌افتد.

▫️وی گفت: برخی در این شرایط حساس به دنبال بازی با احساسات مردم و اخلال در امنیت کشور هستند، عاملان، آمران و کسانی که به این کار گستاخانه فضا دادند باید پاسخگو باشند و تبعات اجتماعی امنیتی آن به عهده کسانی است که قصور کردند.

❇️مهرماه سال ۹۸ برای نخستین بار برخی افراد با بلدوزر به تخریب آبگیر طرح که در منطقه استحفاظی اصفهان قرار دارد، اقدام کردند و پس از آن برای دومین بار در دی ماه همان سال این آبگیر مورد تعرض قرار گرفت.

❇️اما روز شنبه ۲۸ فروردین آبگیر طرح برای چندمین بار مورد تعرض قرار گرفت و خودروی پیمانکار طرح انتقال آب بن به بروجن هم به آتش کشیده شد که با واکنش مردم و مسئولان چهارمحال و بختیاری روبرو شد.

  • نویسنده : صدای هم وطن
  • منبع خبر : صدای هم وطن